Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 597 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Sedm podmínek Německa pro začátek přístupových jednání Srbska s EU Tisk Email

Pátek 21. září 2012



Podmínky německého parlamentu pro zahájení přístupových jednání Srbska s EU se nevztahují pouze ke Kosovu a Metochii. Dříve než Bundestag dá svůj souhlas k přístupovým jednáním, bude Srbsko muset osvětlit útok na německé velvyslanectví, ale také se jasně vyjádřit k zločinům, jako je zločin spáchaný ve Srebrenici.

  • 1. Do momentu rozhodování o souhlasu k zahájení přístupových jednání musí Srbsko splnit Akční plán, který uzavřelo začátkem roku 2011 s Evropskou

komisí. Tento plán zahrnuje 96 bodů, tj. úkolů a zákonů, které byly Akčním plánem stanoveny.


  • 2. Objasnění útoku na německé velvyslanectví v únoru 2008, kdy Německo uznalo nezávislost Kosova.

Očekávají se viditelné výsledky objasnění a trestného stíhání.

  • 3. I přesto, že v uplynulých letech Srbsko podniklo významné aktivity pro překonání minulosti, jsou nezbytné nové kroky. Krokem zpátky je prohlášení, že ve „Srebrenici se nestala genocida“. Bundestag očekává jasné signály ve směru usmíření v regionu.
  • Před rozhodnutím německého parlamentu se od Srbska očekává plná realizace dosavadních výsledků v procesu dialogu mezi Bělehradem a Prištinou a pokračování dialogu mimo již předpokládána témata, jako jsou energetika a telekomunikace. Srbsko musí dosáhnout viditelného pokroku v řešení otevřených bilaterálních otázek s Kosovem.
  • Další předpoklad se vztahuje k srbským paralelním institucím na severu Kosova. Před začátkem jednání Bundestag očekává zahájení kontinuálního rušení bezpečnostních struktur a místní správy, jako i jejich financování.
  • Bělehrad musí využít svůj vliv a kontinuálně působit na Srby ze severu, aby aktivně spolupracovali s Eulexem a KFORem.
  • Členské státy svým přistoupením nesmí do EU vnášet nevyřešené spory. Před přístupovým jednáním Srbsko musí ukázat jasnou vůli, že je ochotné dosáhnout právně zavazující normalizace vztahů s Kosovem s perspektivou, že oba plnoprávní členové ve smyslu smlouvy EU mohou realizovat svá práva a povinnosti nezávislé na sobě a společně.

Zdroj: http://www.nspm.rs/překlad NK