Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 884 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
CIA rozeštvala v roce 1991 Bosnu Tisk Email

Úterý, 22.října 2013Bývalý důstojník CIA: Srebrenica je ovoce smlouvy mezi Washingtonem a Sarajevem

Robert Baer, bývalý vysoký vyslanec a důstojník CIA je také autorem mnoha prací, ve kterých podává informace o CIA a o administrativě Billa Clintona a George W. Bushe, kvůli kterým byl opakovaně zatčen a brán do vazby. Osobní přítel Mitt Waspurh, který pracoval v americkém Senátu, a který mu poskytoval jednotlivé informace, byl zabit v hotelu brokovnicí. Jako vysoký důstojník CIA působil na území Jugoslávie v období 1991-1994 a na Blízkém východě. Robert Baer se spolupodílel na několika dokumentárních filmech pro National Geographic, které obvinily prezidenta Bushe z války pro ropu!

Rozhovor probíhal před několika dny během mé cesty po Kanadě. Robert Baer v současné době v Quebecu představil svoji knihu „Tajemství Bílého domu“, Tam jsme také spolu rozmlouvali o pozadí války v Jugoslávii.

Když jste přijel do Jugoslávie, kde to přesně bylo a jaký byl váš první úkol?

Přiletěl jsem vrtulníkem s třemi agenty. Přistáli jsme 12. ledna 1991 v Sarajevu. Naším úkolem bylo dávat pozor na údajné teroristy srbské národnosti, kteří by mohli napadnout Sarajevo.

O jakých teroristech je řeč a proč měli provádět ty útoky?

O srbských. Byly nám předány počítačové soubory, ze kterých vyplývalo, že skupina s názvem "Nejvyšší Srbsko" plánuje provést pumové útoky na klíčové budovy v Sarajevu, protože Bosna toužila opustit bývalou Jugoslávii.

A taková skupina existovala? Co jste na rozkaz CIA přesně dělali v Sarajevu?

Taková skupina nikdy neexistovala! I nás centrála podváděla. Naším úkolem bylo varovat a šířit paniku mezi bosenskými politiky, jednoduše jsme jim plnili hlavy tím, že je Srbové napadnou. Na začátku jsme i my přijali ten příběh, ale pak jsme trochu divili. Proč zvyšovat paniku, když taková skupina evidentně neexistuje?

Jak a kdy byla tato operace ukončena a jaký měla název?

Pro mě to skončilo po dvou týdnech, pak jsem dostal novou práci ve Slovinsku. Jinak operace trvala po dobu jednoho měsíce a měla název "Pravda". Ačkoli to bylo všechno, jen ne tohle!

Říkáte, že jste odešel do Slovinska. Z jakého důvodu?

Tam jsem dostal instrukce, že Slovinsko je připraveno vyhlásit nezávislost. Dostali jsme peníze, několik milionů dolarů. Z těch peněz jsme financovali různé nevládní organizace, opoziční politické strany a různé politiky, kteří rozdmýchávali nenávist.

Co jste si myslel o té propagandě CIA a co si o tom mysleli vaši kolegové?

Pochopitelně, že se úkol od CIA neodmítá, obzvlášť ne v té době, protože všichni byli nervózní a náchylní k paranoie! Mnozí agenti a vysocí činovníci CIA mizeli jen proto, že odmítali dělat propagandu proti Srbům v Jugoslávii. Já osobně jsem byl šokován tou dávkou lží produkovaných naší agenturou a našimi politiky! Mnoho agentů CIA dělalo propagandu a ani si nebyli vědomi toho, co dělali. Prostě každý tehdy pracoval jen na části příběhu, a pouze jediný, kdo vyrobil celý příběh, znal pozadí, a to byli politici.

To znamená, že existovala propaganda výhradně proti Srbům?

Ano i ne. Propaganda byla zacílena na vyvolání rozepří mezi státy, a ty aby se oddělily od mateřské Jugoslávie. Museli jsme si vybrat obětního beránka, který bude vinen ze všeho. Někoho, kdo by byl zodpovědný za válku a násilí. Srbsko bylo vybráno proto, že v některých ohledech bylo pokračováním Jugoslávie.

Můžete jmenovat politiky, kteří v bývalé Jugoslávii platila CIA?

Ano, přestože je to delikátní. Stipe Mesić, Franjo Tudjman, Alija Izetbegovič, mnoho poradců a členů jugoslávské vlády, vypláceni byli i srbští generálové, novináři a dokonce i některé vojenské jednotky. Nějaký čas byl placen i Radovan Karadžić, ale pak přestal brát pomoc, když si uvědomil, že bude obětován a bude obviněn ze zločinů v Bosně. Byl zrazen administrativou USA.

Zmínil jste kontrolu a financování médií, jak se to přesně odehrávalo?

O tom se už ví, že někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, která hlasatelé četli ve zprávách. Samozřejmě, že hlasatelé nic nevěděli, oni to měli od svého šéfa, a ten od svého, který byl náš člověk. Pro všechny byl stanoven úkol, a tím bylo, aby televize šířila nenávist, nacionalismus a přes ně zdůrazňovala rozdíly mezi lidmi.

Srebrenica, všichni o ní víme. Můžete nám něco o tom říci, pokud jste informován?

Ano. Od roku 1992 jsem byl opět v Bosně, ale tentokrát jsme trénovali vojenské jednotky, které reprezentovaly Bosnu, nový stát, který právě vyhlásil nezávislost. Srebrenica je přemrštěná kauza, ale bohužel mnoho lidí je zmanipulováno. Počet obětí je stejný jako počet zabitých Srbů a dalších, ale Srebrenica je politický marketing. Můj šéf, který byl kdysi i v americkém Senátu, tehdy opakovaně zdůrazňoval, že se chystá nějaký podvod v Bosně. Měsíc před údajnou genocidou ve Srebrenici mi řekl, že město bude oporou médií po celém světě a dal nám instrukce, abychom média oslovili. Když jsem se zeptal proč, řekl, „Uvidíš!“ Byl vydán rozkaz, abychom s nově vytvořenou bosenskou armádou udeřili na domy a civilisty. Samozřejmě to byli obyvatelé Srebrenice. V tom okamžiku zaútočili i Srbové. Pravděpodobně i je někdo podplatil a podněcoval!

A kdo by tedy mohl být vinen z genocidy ve Srebrenici?

Jednoduše, oběti ve Srebrenici byly způsobeny Bosňáky, Srby i Američany tedy námi! Ale všechno bylo přičteno na vrub Srbům. Bohužel, mnoho obětí bylo pohřbeno jako muslimové a přitom to byli Srbové a lidé z dalších národností. Před několika lety můj přítel, bývalý agent CIA a současný člověk v MMF řekl, že Srebrenica je výsledkem dohody mezi vládou USA a bosenských politiků. Srebrenica jako město byla obětována, protože poté, po údajném srbském zločinu, Amerika měl důvod k útoku.

Co si myslíte obecně, proč se rozpadla Jugoslávie čili proč vaše vláda měla v úmyslu tak učinit?

To je jasné. Lidé, kteří podnítili válku a přitom mluvili o míru, jsou nyní majiteli společností, které využívají řady nerostných zdrojů a podobně! Jednoduše řečeno, udělali z vás otroky, vaši lidé pracují za nic a produkt jde do Německa a Ameriky, a oni vydělají! A vy ještě nakonec musíte nakupovat a dovážet to, co jste sami udělali, protože nemáte peníze, musíte se zadlužovat, to je celý příběh o celém Balkánu!

Vy jste jako agent sice nepůsobil na Kosovu, ale zdalipak i tam byl nátlak ze strany Spojených států?

Samozřejmě! Kosovo bylo odtrženo ze dvou důvodů: zaprvé pro minerální a přírodní zdroje a zadruhé Kosovo je vojenská základna NATO! V srdci Evropy je to jejich největší vojenská základna.

Máte nějaký vzkaz pro lidi z bývalé Jugoslávie?

Mám. Ať zapomenou na minulost, byla inscenovaná a falešná. Jste zmanipulováni, oni získali, co chtěli a je hloupé, že se stále nenávidíte. Musíte prokázat, že jste silnější a že si uvědomujete, kdo to všechno spáchal. Za sebe se upřímně omlouvám! Proto už delší dobu odhaluji tajemství CIA a Bílého domu!

- - - - -

Překlad VK

Zdroj: http://www.beoforum.rs/