Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 980 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Izetbegovičův osobní strážce vypovídá: Alia schválil útok na Markale a podněcoval útoky na vesnice v okolí Srebrenice Email

Sobota, 20. prosince 2015Aby český čtenář pochopil podstatu procesu se srbským generálem Ratkem Mladičem, který už mnoho let probíhá před Mezinárodním soudním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu, je dobré připomenout, že haagský soud je režírován zpoza kulis výzvědnými službami NATO, především USA a Velké Británie a má především propagandistický cíl. Jsou před ním odsuzováni především srbští důstojníci armády a policie bývalé Jugoslávie a Republiky srbské v Bosně a Hercegovině.

Jsou souzeni a odsuzováni za zločiny, které nespáchali a ani k nim nedali rozkazy. Opravdoví zločinci z řad kosovských Albánců, chorvatských policistů a vojáků a bosenských muslimů jsou od soudu ICTY pouštěni nebo trestáni nepatrnými tresty.

Přesto i proti vůli obžaloby a soudu se v pečlivě připravovaných procesech objevují výpovědi, které protisrbskou stavbu obžaloby nabourávají. Patří k nim i nedávné svědectví chráněného svědka, vystupujícího pod šifrou GRM-116. Dokládá pod přísahou, že vyvražďování Srbů a pustošení vesnic v okolí bosenské Srebrenice byla oficiální, byť před světovou veřejností tajenou politikou muslimské vlády v Bosně. Stejně i provokace, které stály životy mnoha obyvatel Sarajeva a Bosny a byly před celým světem prezentovány jako srbské zločiny, prováděly vojenské a bezpečnostní struktury bosenského muslimské vlády.Následuje text uveřejněný v srbském internetovém médiu Magazin:


Bývalý člen ochranky Aliji Izetbegoviće řekl, že útok na tržiště Markale zorganizovali Izetbegović a vůdce islámské náboženské obce Mustafa Čerić. Navíc, při svědectví ve prospěch obhajoby Ratka Mladiće uvedl, že útok provedli generálové Armády Bosny a Hercegoviny.

Chráněný svědek pod pseudonymem GRM-116, se skrytou tváří a elektronicky změněným hlasem řekl, že jako člen speciálních jednotek "Biseri" (Perly) byl v letech 1992 až 1994 příslušníkem ochrany Úřadu prezidenta Bosny a Hercegoviny, jehož zasedání se odehrávala v budově Národní banky v Sarajevu.

Mladićův obhájce Miodrag Stojanović u soudu citoval dokument vlády Bosny a Hercegoviny, který potvrzoval, že svědek skutečně byl příslušníkem jednotky Biseri.

GRM-116 tvrdil, že měl příležitost slyšet, co prezident Izetbegović, reis-ul-ulema*) Mustafa Čerić, generál Sefer Halilović a další (muslimští) funkcionáři vykládali na svých setkáních.

"Nejsilnější vliv" na Izetbegoviče, podle jeho výpovědi, měl reis-ul-ulema Čerić. Jejich hlavním cílem bylo vyprovokovat intervenci Západu na straně muslimů, "vyvoláním masového utrpení" v lokalitách jako Sarajevo či Srebrenica.

Řekl, že reis Čerić "brzy přesvědčil“ Izetbegoviće, že je to "správná věc" a že "oběti musí být předloženy."


Když mluvil o útoku na Markale, GRM-116 dosvědčil, že "nápad přišel od reise a realizovali ho generálové Halilović, Mustafa Hajrulahović zvaný „Taliján".

„Oba dva se vyjádřili, že mají v plánu postavit minomet ve směru Špičatých skal u obce Mrkoviči, protože bylo známo, že tak mají Srbové dělostřelectvo, které často střílí, tak že se ten výstřel ztratí v jejich palbě“, řekl svědek.

„Alija i reis s tím souhlasili a Sefar se obrátil na Talijána a řekl: „Taliján to udělá...“, popsal tu situaci svědek, a zdůraznil: „Byl jsem u toho, když to Alija schválil.“

Nicméně, na příštím zasedání oznámil Halilović, že "první pokus selhal", protože "granát spadl na nějakou střechu nedaleko Markale," a s dalším pokusem čekal, až na pozorovatelně UNPROFOR bude stejná posádka, s jakou byl dohoda, že "nebude počítat naše střely."

"Ali jim řekl: Zkuste to znovu.xOdešli a brzy jsme se dozvěděli, co se stalo na Markale,“ řekl GRM 116.

Podle obžaloby generála Mladiće (73), který byl za války velitelem Armády Republiky srbské, a který je obviněn z terorizování obyvatel Sarajeva, byl granát, který 5.2.1994 zabil 66 a zranil 140 lidí na tržiši Markale vystřelen ze srbských pozic.

Podle výpovědi svědka se Izetbegovič a reis-ul-ulema Čerić setkali s velitelem 28. divize Armády Bosny a Hercegoviny (ABiH) ve Srebrenici Naserem Orićem.xNařídili mu, aby organizoval útoky na okolní srbské vesnice, aby "vyprovokoval Srby k ostřelování Srebrenice, a to aby vyvolalo mezinárodní intervenci proti Srbům."

„Slyšel jsem, jak říkají, že Naser (Orić) dobře odvádí svou práci,“ řekla utajený svědek GRM-116, kterého chce zítra (16.12.2015) žaloba podrobit křížovému výslechu.General Mladić byl obviněn z genocidy ve Srebrenici: pronásledování muslimů a Chorvatů na celém území Bosny a Hercegoviny v letech 1992-95, což v šesti okresech mělo mít charakter genocidy, a braní příslušníků UNPROFOR jako rukojmí.


Zdroj
Redakčně upravil vd.

*) reis-ul-ulema je nejvyšší církevní hodnostář muslimské komunity v Bosně a Hercegovině a muslimů, kteří žijí v diaspoře a pocházejí ze stejné oblasti.