Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 299 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Výročí jedné zrady Email
  Dnes je tomu přesně rok, co Vláda České republiky uznala tzv. Republiku Kosovo. Vláda tak nečekaně rozhodla 21. května 2008 na svém výjezdním zasedání v Teplicích (bývalé Sudety). Spolu s uznáním Kosova také vyjádřila svůj souhlas s umístěním americké radarové základny v ČR. V programu schůze, který byl umístěn 19. května v pozdních večerních hodinách na stránky české vlády, nebylo jednání o uznání Kosova a výstavbě radarové základny zmíněno. Tyto body byly zařazeny na pořad jednání schůze až na návrh ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga.

 

Z 18 přítomných členů vlády hlasovalo pro 11 a proti nikdo. Několik měsíců poté (8. října 2008), Valné shromáždění OSN hlasovalo o srbské žádosti, aby se Mezinárodní soudní dvůr v Haagu zabýval otázkou, zda jednostranně vyhlášená nezávislost Kosova byla v souladu s mezinárodním právem a vypracoval k této věci poradní stanovisko.  Srbská žádost tehdy prošla bez podpory České republiky.  

 

Jednání české vlády v tomto ostře kontrastuje s postoji Slovenska, které je taktéž členem EU a NATO a se kterým nás spojuje podobná historická zkušenost, které však Kosovo neuznalo a svým hlasem podpořilo, aby legalitu odtržení posoudila nezávislá soudní instance. Výsledek jednání Mezinárodního soudního dvora lze očekávat za několik málo let.  S největší pravděpodobností bude znám v době funkčního období vlády, která vzejde z podzimních voleb. Několik států světa prohlásilo, že v případě, že Mezinárodní soudní dvůr označí kosovské vyhlášení nezávislosti za nelegální, budou své uznání Kosova revokovat. Explicitně se tak vyjádřila Costa Rica. Touto cestou by se měla vydat i budoucí Vláda České republiky.

 

zpracoval a připravil Karel Hyka