Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 893 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Gallucci: Sever Kosova pod správou OSN Email

Úterý, 20.duben 2010

Bělehrad – Bývalý představitel OSN v Kosovské Mitrovici Gerard Gallucci se domnívá, že strategie EU pro sever Kosova pravděpodobně nebude úspěšná, a že by správu v této oblasti znovu měla převzít OSN resp. UNMIK.

Mezinárodní společenství jednou bude muset najít pro sever reálnější přístup, který bude přijatelný pro kosovské Srby a bude sloužit jako přechodné řešení a podpora normalizace života do té doby, než bude vyřešená otázka statusu“, uvedl Gallucci v analýze situace na severu Kosova, zveřejněné na webových stránkách organizace Transconflict.

Gallucci připomněl, že na severu oblasti zatím dlouho nefungují základní instituce „nezávislého Kosova“ ale srbské instituce a uvedl, že Bělehrad nemá nic proti přístupu mezinárodního společenství jižně od řeky Ibar, a proto by se ani Přiština neměla stavět proti přítomnosti mezinárodního společenství na severu.

Řešení pro sever, které by bylo statusově neutrální, znamená pracovat se stávajícími místními institucemi“ uvedl Gallucci.

Toho by se mohlo docílit dohodou se Srbskem o soudu, jehož jurisdikce by byla omezená na sever a kde by byly uznávány předpisy a zákony UNMIK, se soudci a ostatními úředníky, které by volili Srbové a jmenování by jim udělovala UNMIK. Soudy by působily pod vlajkou UN“, uvedl Gallucci a připomněl, že totéž bylo učiněno s kosovskými institucemi v jižní části oblasti.

Vyjádřil však přesvědčení, že to nemůže provést EU, ale pouze UNMIK.

Krom toho, pokud se EU nepodaří učinit zázrak … vypadá to, že nastal čas, aby se kompetence vrátila do OSN“, zdůraznil americký diplomat v penzi.

Ohledně statusu Kosova se americký diplomat v penzi domnívá, že vyjádření Mezinárodního soudního dvora o legálnosti vyhlášení nezávislosti Kosova tuto otázku samo o sobě nevyřeší.

Pravděpodobně bude nutná dohoda se Srbskem i v rámci Rady bezpečnosti OSN a možná dokonce i jednání mezi Bělehradem a Prištinou“, zhodnotil situaci Gallucci.

Zdroj: http://www.politika.rs/, přeložila Nataša Kević