Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 3279 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Wikileaks: Američané plánovali loupež srbských klášterů na Kosovu Tisk Email

Pondělí, 31. října 2011 / M. PrelevićPlán na prohlášení srbského kulturního dědictví na Kosovu a Metochii kosovsko-albánským kulturním dědictví byl, podle depeše, která byla nedávno zveřejněná na stránkách Wikileaks, pečlivě připraven na velvyslanectví USA při UNESCO.

Tento pokus naštěstí skončil na 35. zasedání výboru UNESKO koncem července v Paříži krachem lobbistů z Ameriky a Francie.

Američané, jak vyplývá z dokumentů, doufali, že získají podporu zemí, které uznaly Kosovo, ale s lítostí konstatovali, že Srbsko má prostě v UNESCO "příliš mnoho přátel". To bylo vidět i během dvanáctidenního dramatu a těžké diplomatické bitvy v Paříži v letošním roce, kdy srbské delegaci se podařilo překazit plány na prohlášení srbských klášterů kosovsko-albánskými.

Srbi mají příliš mnoho přátel.

V „choulostivé“ depeši, která byla poslána do Washingtonu 8. 2. 2010 z Paříže se popisuje první setkání velvyslance Davida T. Kiliona se Zoricou Tomićovou, srbskou velvyslankyní při UNESCO.  Jediným tématem rozhovorů bylo srbské kulturní dědictví na Kosovu a Američané byli překvapeni, že Tomićová energicky bránila Američanům, pro které byl očividně nesrozumitelné, že svatyně na Kosovu – Visoki Dečani, Gračanica, Pečka patrijaša a Bogorodia Ljeviška – jsou středověkým srbským kulturním dědictví a ne „středověké kosovské památky“. Všimli si, že je to pro Zoricu Tomićovou prioritou nejvyšší.

„Zorica Tomić požádala o naši podporu, aby UNESCO zůstalo politicky neutrální“, píše se v dokumentu, zveřejněnén na WikiLeaks. „Řekla, že Srbsko chce udržet svoje kořeny a dědictví, a dodala, že pro Srbsko je to to samé, jako Jeruzaléma pro Židy“, a že si nedokáže představit, že Kosovo by nebylo součástí Srbska.

Tomićová Američanům řekla, že prezident Boris Tadić dělá vše pro to, aby se našel „společný a civilizovaný přístup“ ke kosovskému problému, a že srbská vláda má velký zájem na dialogu s Prištinou.

„Ale ta takzvaná entita, co není ani státem, nám dává jasně na srozuměnou, že si nepřeje rozhovory. To obecně není pro region dobré“, řekla.

V době rozhovoru probíhali právě přípravy na 34. Zasedání Komitétu UNESCO, které se konalo v červenci loňského roku v Brazílii.  Američané předvídali, že na tom zasedání se jim nepodaří, odejmou Srbsku na právo na srbské kláštery.

„Prioritou srbské velvyslankyně je nepovolit změnu v postoji UNESCO okolo srbských nároků na Kosovu,“ uvádí se v depeši. „Asi bude úspěšná, protože Srbsko má podporu v UNESCO“, píše se v depeši. Když se novým předsedou UNESCO Bulhar, jehož země uznala Kosovo, naše údaje říkají, že mnozí členové Sekretariátu jsou nakloněni Bělehradu.

Doufali marně

Americký diplomat s lítostí konstatuje, že předsedajícím 35. Zasedání Výboru UNECSO je Brazílie, která Kosovo neuznala.

„Na lepší pozici musíme čekat až do roku 2011, kdy Bahrajn, který uznal Kosovo, bude předsedat Výboru“, píše v depeši americký velvyslanec při UNESCO.


PRESS / Novinar - Otištěno - 31. 08. / 5. 9. 2011

http://www.novinar.de/2011/09/05/amerikanci-planirali-otimanje-srpskih-manastira.html

Překlad: vd