Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 892 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Role Williama Walkera na Kosovu a Metohiji Email

Středa, 16.červen 2010
Šéf mise OBSE na Kosovu a Metohiji, Američan William Walker, obvinil srbské síly z masakru 45 neozbrojených Albánců ve vesnici Račak. Později se ukázalo, že zde zahynuli příslušníci teroristické Kosovské osvobozenecké armády Kosova. Walkerovy výmysly však byly využity jako důvod k agresi NATO protina Svazové republice Jugoslávie (SRJ).
Když Wiliam Walker, šéf Verifikační mise OBSE, opouštěl Kosovo a Metohiji, Albánci mu na důkaz upřímné vděčnosti za vše, co učinil po 15. lednu 1999, věnovali velkou olejomalbu, na kterém je zobrazen Račak v plamenech, kaskády zkrvavených mrtvých těl Albánců a Walker, který podobně jako anděl dominuje nebesům.

Celý článek...
 
V severní Mitrovici je cítit rozdvojenost a EU se to nelíbí Email

Úterý, 11.květen 2010

Úkolem italského diplomata Michelle Giffoniho, vyslance EU pro sever Kosova, je ukázat, že EU sdílí stejné hodnoty a má stejnou roli jak na severu, tak ve zbytku Kosova a Metochije. Na dotaz, jak vypadá v kontextu tohoto úkolu severní část Mitrovice, ve které se nachází jeho kancelář a kde jsem uskutečnili tento rozhovor, Giffoni říká, že „tady je zapotřebí větší přítomnosti EU“.

Celý článek...
 
Gallucci: Sever Kosova pod správou OSN Email

Úterý, 20.duben 2010

Bělehrad – Bývalý představitel OSN v Kosovské Mitrovici Gerard Gallucci se domnívá, že strategie EU pro sever Kosova pravděpodobně nebude úspěšná, a že by správu v této oblasti znovu měla převzít OSN resp. UNMIK.

Celý článek...
 
Wordsworth: Model dvou Němecek pro otázku Kosova Email

Středa, 7.duben 2010

Srbsko bude muset přijmout skutečnost, že většina evropských zemí nezávislost Kosova uznala, a najít přijatelné řešení pro všechny tak, aby proces integrace regionu do Evropské unie mohl pokračovat bez překážek, zhodnotil situaci anglický velvyslanec Stephen Wordsworth.

Celý článek...
 
Madeleine Albrightová: Zastavení etnického čištění na Kosovu a Metohiji je můj největší úspěch Email

Pondělí, 15.březen 2010

Bývalá americká státní tajemnice Madeleine Albrightová v Moskvě prohlásila, že za svůj největší úspěch dosažený ve funkci šéfky americké diplomacie pokládá „zastavení etnického čištění na Kosovu“, informovala agentura Itar-Tas s.

Chcete-li vědět, co považuji za nejdůležitější ze všeho, co bylo učiněno na místě státního tajemníka Spojených států amerických, myslím si, že to bylo zastavení etnického čištění na Kosovu“, řekla Albrightová v odpovědi na otázku jednoho studenta na Moskevské vysoké škole mezinárodních vztahů.

Celý článek...
 
EU nemůže od Srbska požadovat uznání Kosova Email

Pondělí, 1.březen 2010
Brusel - Hanes Svoboda, rakouský poslanec Evropského parlamentu (EP), místopředseda evropských socialistů a zpravodaj EP pro Chorvatsko se domnívá, že Evropská unie nemůže od Srbska požadovat, aby uznala nezávislost Kosova, neboť některé státy EU tak rovněž neučinily. Ve svém vyjádření pro deník Politika uvedl, že před vstupem Srbska do EU bude přesto muset být nějakého řešení dosaženo.

Celý článek...
 
Kosovo v mezinárodním společenství navzdory Srbsku Email

Pátek, 19.únor 2010

Kosovo se stane váženým členem mezinárodního společenství i navzdory tomu, že Srbsko vkládá všechny síly na zablokování procesu uznání jeho nezávislosti, prohlásil ve Washingtonu kosovský ministr zahraničí Skender Hiseni.

Celý článek...
 
Mesić na Kosovu Email

Pondělí, 18. leden 2010
Chorvatský prezident Stjepan Mesić před několika dny pobýval na Kosovu, kde byl přivítán s nejvyššími státními poctami.
Místní sdělovací prostředky uváděly, že albánské vedení Kosova tímto přivítáním chtělo Chorvatsku poděkovat za to, že před Mezinárodním soudním tribunálem bránilo legálnost jednostranného vyhlášení nezávislosti.

Celý článek...
 
Prečo neuznať Kosovo Email

Kosovo vyhlásilo samostatnosť a na Slovensku sa vedie diskusia či máme nový štát diplomaticky uznať.

Ďalej uvediem dôvody, prečo by Slovensko nemalo diplomaticky uznať Kosovo. Ich poradie nech si každý stanoví podľa vlastného presvedčenia.

Celý článek...
 
Gerhard Schroeder: Uznání nezávislosti Kosova byla velká chyba Email
Pátek, 23. říjen 2009

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru pro NIN prohlásil, že uznání nezávislosti Kosova bylo velkou chybou, což potvrzuje i skutečnost, že dvě třetiny mezinárodního společenství tak neučinily. Domnívá se, že budoucnost Srbska je v Evropské unii, která má zájem na tom, aby tento region zůstal stabilní.

Celý článek...
 
Česky boj za Uloupené Kosovo Email
Václav Dvořák, autor filmu „Uloupené Kosovo“, hovoří o „Golgotě“ tohoto dokumentu

„Problém byl částečně vyřešen a film byl odvysílán veřejnoprávní českou televizí. Přesto se dosud nachází pod jakýmsi druhem embarga a televizní stanice, které by ho rády odvysílaly, k němu nemají přístup..

Celý článek...
 
Kosovo a systematické pronásledování Kosovskou osvobozeneckou armádou Email

Bývalou Jugoslávii zachvátilo množství konfliktů a etnické a náboženské rozdíly podkopaly základy tohoto národa. Podobně jako ve všech válkách se na zvěrstvech podílely všechny strany, avšak masová média se většinou zaměřovala na zvěrstva srbská a přitom opomíjela brutální zločiny spáchané na srbské komunitě.

To určitě platí o zakrývání válečných zločinů, které provedla Kosovská osvobozenecká armáda (UČK).

Celý článek...
 
Prezident Tadić: Falšování dějin v Kosovu PDF Tisk Email

CETINJE – Prezident Srbska Boris Tadić 4. června tohoto roku, při setkáni prezidentů jihoevropských států v černohorském Cetinje, vyzval UNESCO, Radu Evropy a další mezinárodní organizace aby odsoudily pokusy dočasných kosovských institucí padělat dějiny, při kterých si přivlastňují srbské kulturní dědictví v Kosovu a Metochii.


 „Vládnoucí garnitura v Prištině zkusila zneužít srbské církevní objekty v Kosovu v nebezpečné hře vytváření identity. Znovu a znovu zveřejňují publikace, ve kterých vykládají neuvěřitelná tvrzení, že srbské pravoslavné dědictví  středověku vlastně albánské“, řekl prezident Tadić na summitu prezidentů balkánských státu, který se konal na Cetinji a věnoval se regionálním kulturním vztahům,.

Prezident Tadić vyjádřil svou spokojenost, že se ve  spolupráci Srbské pravoslavní církve, UNESCO a Rady Evropy na Kosovu a Metochii obnovují srbské kulturně-historické objekty, které v minulosti kvůli konfliktům a předsudkům byly poškozovány.

Podle jeho slov, výstavba kulturních mostů je jeden ze způsobů jak zahojit rány vzniklé v občanských nepokojích, které v balkánském regionu iniciovali diktátoři.

„V tomto desetiletí bylo v tomto procesu dost zpátečnických kroků. Jedním z nich je i pokus vládnoucích kosovských Albánců o oddělení samotných základů srbského dědictví od zbytku stavby, snahou vše zpolitizovat nebo doslova zničit“, zdůraznil prezident Tadić.

Celý článek...
 
Odborník na mezinárodní právo Brit Ralf Wilde PDF Tisk Email
Pátek, 15 Květen 2009 11:27

Odborník na mezinárodní právo a hlavní expert na území pod mezinárodními správami, Brit Ralf Wilde, považuje deklaraci o nezávislosti Kosova za nezákonné odtržení.
Albánci na Kosovu nemají právo na samostatné rozhodování. Kosovo není nezávislý stát, uvedl Wilde, konzultant jednotlivých vlád a mezinárodních organizací, člen Právnické fakulty londýnského kolegia a profesor Georgetownské univerzity.
Nový stát se podle mezinárodního práva může zformovat z části území stávajícího státu, ale jeho vznik a přiznání ze strany jiných států bude zákonný jen tehdy, pokud se tak děje se souhlasem "rodného" státu, řekl Wilde.

Aktualizováno Pátek, 15 Květen 2009 11:29
Celý článek...
 
Další hanebnost EU na Kosovu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 08 Duben 2009 22:42

Napsal Milan Smiljanić, Bělehrad
Neděle, 15 březen 2009

Albánský terorista Florim Ejupi, kterého UNMIK odsoudil ke 40 letům vězení za to, že vyhodil do vzduchu autobus plný lidí, byl včera v opakovaném řízení - tentokrát v režii EULEX-u - propuštěn na svobodu!
Ejupi, člen „Albánské národní armády", bývalý příslušník UCK, položil v pátek 16. února 2001 na cestu 10 kg trhaviny TNT, počkal si, až se přiblíží autobus přivážející srbské uprchlíky, kteří přijeli navštívit hroby předků, a výbušninu aktivoval. Na místě zůstalo 12 mrtvých a 22 zraněných lidí. Prakticky ihned po činu byl zatčen policií OSN (UNMIK) a transportován do vazby na americkou vojenskou základnu Bondsteel.

Celý článek...
 
Bombardování Jugoslávie silami NATO bez mandátu OSN, manipulace veřejnosti... Email
Bombardování NATO trvalo 79 dní. Když byl později vrchní velitel aliance americký generál Wesley Clark dotázán, kolik bylo zničeno cílů, odpověděl krátce a stručně: "Dostatek." Ani deset let po náletech na srbské ozbrojené síly, které začaly 24. března 1999, stále nejsou žádné údaje NATO o počtech zasažených cílů k dispozici. Totéž platí i o množství civilních obětí. Důležité je jen to, že byl dosažen politický cíl: zabránění údajnému "etnickému vyčištění" Kosova od albánského obyvatelstva, které nařídil srbský prezident Slobodan Milošević, napsala agentura DPA. Bělehrad, jiná města a vesnice hořely po útoku letounů Severoatlantické aliance.  

Jako "oprávněnou a nutnou akci" zdůvodňoval generální tajemník aliance lord Robertson první velkou bojovou operaci, na níž se podílelo prakticky všech 19 tehdejších členů NATO a odpovědnost za ni nesl Robertsonův předchůdce JAVIER SOLANA, dnes hlavní diplomat EU. Na útěku dle aliance "před srbskými jednotkami" bylo od konce roku 1998 na 300 tisíc kosovských Albánců.Pravda je taková,že největší přesun obyvatel začal až po zahájení útoku NATO.
Celý článek...
 
Lidská zrůda Haradinaj PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Duben 2009 12:08
Ve vedení Kosova a Metohije, tzv. "Kosovské republiky", která byla uznána za samostatnou, jsou Hashim Thaci, Ramush Haradinaj, Agim Ceku a jim podobní, kteří se dopustili řady těžkých válečných zločinů proti Nealbáncům (hlavně Srbům, Romům i jiným) i samotným Albáncům, kteří nesouhlasili s jejich kriminálními postupy. Západ zcela zapomněl, že prakticky všichni výše uvedení obchodovali s drogami, takže jsou Kosovo a Albánie jedním z hlavních center narkomafie. Má se to dovolit? Jak dopadnou ty poslední zbytky potomků lidí, kteří donedávna osidlovali Kosovo a Metohiji, a kteří byli oloupení o svou půdu, jak to v roce 1928 napsal T. G. Masaryk, a potom vypuzování a zabíjení, jejich tisícileté památky ničeny? SMÍ SE POVOLIT TEN NOVÝ MNICHOV, který svými následky rozbije i poslední zbytky významu OSN, míru, slušnosti a zákona?

Aktualizováno Středa, 08 Duben 2009 22:13
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL