Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 243 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozbíjení JugoslávieMary Walshová: Jsem svědkem pravdy o Kosovu Tisk Email

Středa, 29. února 2012 / Rozhovor s Mary Walshovou pro srbský magazín Pečat vedla Nataša Jovanovićová.Pečat: Paní Walshová, strávila jste několik let v Kosovu prací pro mezinárodní společenství. S jakými představami o tomto kraji jste přijížděla, jak jste byla na tuto práci připravena, jaké instrukce vám byly před vaším příjezdem poskytnuty a s jakými představami jste odjížděla?

Mary Walshová: Na Kosovo jsem poprvé přijela v srpnu 1999 s jednou irskou nevládní organizací. Pracovala jsem pro ni jako dobrovolnice v Peći celkem 14 měsíců. Před

Celý článek...
 
„Bitva“ o Srebrenici Tisk Email

Neděle, 26. února 2012 / Slobodan DurmanovićI když do začátku místních voleb v Bosně a Hercegovině zbývá ještě přibližně sedm měsíců, zůstává otázka komunálních voleb ve Srebrenici stále otevřená, kvůli požadavkům bošňáckých politiků, aby v tomto obvodě byly volby uskutečněny dle zvláštních pravidel platných pouze pro tento obvod, a to stejných jako před čtyřmi roky.

Srbští politici jsou proti tomu, neboť nevidí důvod, aby pětina místních obyvatel, kterou tvoří Bošňáci žijící ve srebrenickém obvodu, rozhodovala za zbylé čtyři pětiny Srbů, o to spíš, když si místní Srbové už léta stěžují, že je místní bošňácké úřady

Celý článek...
 
Brzeźiński, Albrightová a McCain by chtěli, aby Rusko dopadlo jako SSSR a Jugoslávie Tisk Email

Neděle, 26. února 2012Americká trojhlavá rusofóbní saň: Brzeźiński, Albrightová, McCain.

Moskva - prominentní jugoslávský a srbský diplomat, bývalý velvyslanec Jugoslávie v Ruské federaci, Borislav Miloševič, poskytl rozhovor vlivnému moskevskému týdeníku Odnako.
„Fakta“ zveřejnila druhou část tohoto interview:

Myslíte si i vy, že by Rusko chtěli rozkouskovat jako Jugoslávii, kdyby nemělo

Celý článek...
 
Amerického kovboje může zastavit pouze Rusko, Čína a Evropa Tisk Email

Pondělí 13. února 2012 / F. William EngdahlNěkdy můžeme slyšet názor, že kritika americké zahraniční politiky je zejména ruským koníčkem, údajně způsoben nesplněnými imperiálními ambicemi. Nicméně, na Západě je také poměrně nemálo nezávislých odborníků, kteří hledí s obavami na tendenci Spojených států ke světové nadvládě. Mezi nimi je i americký politolog a ekonom William Engdahl, který napsal pět knih a stovky článků o zdrojích anglo-americké rozpínavosti, o téměř staletém boji USA o ropu a příčinách současné hospodářské krize. Rodák z Texasu vystudoval na prestižní Princetonské univerzitě a získal doktorát v oboru ekonomie ve Stockholmu. Posledních dvacet let žije v Německu, kde působí jako ekonomický poradce. V rozhovoru pro Nevsko Vreme (St.Petersburg, Rusko), William Engdahl uvedl svůj názor na příčiny rozmachu a soumraku USA a jak se v současné mezinárodní situaci chová Rusko.

Pane Engdahle, kritika americké zahraniční politiky z úst odborníků z USA je poměrně vzácná. Kdy jste poprvé začal podezřívat "generální linii" Západu?

Ke svým současným názorům jsem nedospěl hned. Jako dítě studené války jsem už

Celý článek...
 
Živadin Jovanović: V Rambouillet nedošlo ani k pokusu o dohodu, vyjednávání či úmluvu Tisk Email

Neděle, 12. února 2012Pozorně jsem si přečetl text Tanjugu uveřejněný v Politice 6. února 2012 s nadpisem „13 let od začátku jednání v Rambouillet“.

Chtěl bych Vás upozornit, a jestli dovolíte i čtenáře „Politiky“, na jistá přehlédnutí, mezery a nejasnosti v tomto textu.

Za prvé, srbsko-jugoslávská delegace byla do Rambouillet pozvána proto, aby jednáním s delegací Albánců z Kosova a Metochie dosáhla mírového, kompromisního

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL