Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 231 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozbíjení JugoslávieVrah Srbů: „Zabil jsem je a kdo mi co může udělat!“ (Svědectví u soudu za masakr Srbů v Chorvatsku) Tisk Email

Neděle, 22. ledna 2012Franko Drljo, bývalý příslušník chorvatské armády v jednotce Mladena Markače, ve vesnici Grubori u Kninu 25. Srpna 1995 po operaci „Bouře“ bestiálně zavraždil šestici Srbů, starce a stařeny.

Frano Drljo, bývalý příslušník chorvatské armády v jednotce Mladen Markače, brutálně zabil šest Srbů, starce a stařeny ve vesnici Grubori blízko města Knin 25. srpna 1995, po skončení operace „Bouře“, řekl v Záhřebu svědek procesu, při kterém se projednávají válečné zločiny.

Celý článek...
 
Rozpadne se Bosna a Hercegovina? Tisk Email

Neděle, 22. ledna 2012Americký politický analytik Stephan Mayer prohlásil při příležitosti 20. výročí rozpadu Jugoslávie, že poslední kapitola rozpadu ještě není dopsána, upozornil na možnost rozpadu Bosny a Hercegoviny do dvou popřípadě třech států. Jak píše ve svém článku, který poskytl, agentuře SRNA a ze kterého citujeme.

Po skončení občanské války v BiH a podpisu Daytonské dohody v roce 1995, političtí vůdci na západě věřili a předpokládali, že se Bosna a Hercegovina brzy stane stabilním, multietnickým a demokratickým státem. S tímto cílem se západní mocnosti především USA, Velká Británie a Francie ujaly řízení a správy v tomto státě.

Do značné míry se současné postoje a praktiky Západu neliší od praktik, používaných na Balkáně cizími vládami v minulosti, předepisování a nařizování opatření, která považovaly za moderní, progresivní a perspektivní ze svého pohledu, bez ohledu na mínění místních obyvatel a jejich kulturních a náboženských tradic. A jako v minulosti také nyní se místní političtí vůdci bouří proti „inteligentní a hlubokomyslné“ politice, v tomto případě Washingtonu, Londýna a Paříže.


Celý článek...
 
Srbská diplomacie v amerických depeších: sága o lži, zradě a hanbě Tisk Email

Úterý, 17. ledna 2012 / Jelena GuskovaPřed nedávnem se v Bělehradě objevila kniha Nikoly Vrziče "Tajemství bělehradských depeší". Jsou v ní uveřejněny dokumenty amerických diplomatů z let 2006 až 2010 týkající se Srbska, které prozradily stránky WikiLeaks. Autor z nich vyvozuje, jak vedení země i srbská diplomacie, až na jisté výjimky, po léta svému lidu lhali, až byli při svých lžích chyceni. Svou knihu označil za ságu o lži, zradě a hanbě.

Depeše amerických diplomatů dokládají, že v roce 2006 ministerský předseda Srbska Koštunica a prezident Tadić vyjadřovali obecné mínění o Kosovu v tom smyslu, že jeho nezávislost nepřipadá z pozice Srbska v úvahu. Vášnivost Koštunici v tomto směru přesvědčila Američany, že rozhovory s ním nemají smysl. Pochopili, že se bude bít za Kosovo do samého konce, a proto se zaměřili na Tadiće.

Z depeší je jasné, že plán na nezávislost Kosova byl už dávno upečen ve Washingtonu. V soukromých rozhovorech to Američané považovali za hotovou věc a "od Srbů očekávali, že to pokud možno lehce stráví, nebudou překážet a nebudou nijak činorodí". (str.19) Oběma srbským představitelům doporučovali jako vhodnou

Celý článek...
 
Sarajevo: Prezident Federace BaH udělil milost Naseru Orićovi Tisk Email

Pondělí, 16. ledna 2012Sarajevo - Prezident Federace BaH udělil milost bývalému veliteli muslimské armády v Srebranici Naseru Orićovi a zrušil čtyřletý podmíněný trest.

Orić tento trest odpykával za nezákonné nošení zbraní a munice, takže tímto je mu znovu umožněno nosit zbraň bez hrozby, že skončí ve vězení.

Kromě Oriće, prezident Federace BaH Živko Budimir udělil milost dalším několika vězňům, mezi kterými jsou vrazi, zloději a trestanci za sexuální delikty, přináší

Celý článek...
 
Podkova nebo kovadlina? Tisk Email

Neděle, 15. ledna 2012 / Michail StavrevZpráva webu pressexpress.eu o televizním dokumentu Tajná historie plánu Podkova, který nedávno odvysílala bulharská televize BTV (komerční kanál Donalda R. Murdocka) je nesmírně zajímavá. Nikoli svým obsahem, ale načasováním. Bývalá ministryně zahraničí Bulharska - Nadežda Nejnski vzpomíná, kterak odhalila světu tajemný plán Srbů na genocidu kosovských Albánců.

Je dobré vyjasnit několik okolností. Předně, kdo tuto informaci sděluje. Nadežda Nejnski (dříve Michajlova) byla v době bombardování Jugoslávie ministryně zahraničí vlády premiéra Kostova, nyní je europoslankyně (křesťansko-demokratická frakce) a předsedkyně Modré koalice pravicových stran (výčet všech jejích současných funkcí by byl delší než tento článek).

„Nadeto“, jak se jí v Bulharsku něžně říká, je diplomatem nové generace

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL