Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 217 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozbíjení JugoslávieČerný kanál: Eurošílenství Tisk Email

Středa, 28. prosince 2011 / Werner PirkerSrbský president Boris Tadić už Evropě nerozumí. Zřejmě v reakci na negativní doporučení, které Srbsku a jeho eurozralosti vystavili dva „experti na Balkán“ unijních stran v komentářích na stránkách novin Frankfurter Allgemeine Zeitung, si Tadić v tomtéž listu stěžuje, že úsilí, které jeho vláda vynakládá, aby zcela vyhověla bruselskému diktátu, nenachází uznání.

„Členství v EU je strategickým cílem Srbska“, tvrdí Tadić. „Proto evropská orientace Srbska by měla mít i pro EU strategický význam“. Pro EU měla ovšem bezpochyby strategický význam skutečnost, že Srbsko bylo sraženo na kolena, jak se onehdy trefně a bez diplomatických zábran vyjádřil jeden německý ministr zahraničí. V tomto duchu se také nesou jednání o členství v EU se zemí, která byla poražena bombardéry NATO a srbskými „antinacionalisty“. Od přistoupení k EU si tamější vládnoucí prozápadní garnitura slibuje, že se zbaví statutu stigmatizovaného a podřadného státu. Ve skutečnosti se však vstup do EU rovná podpisu kapitulace. K tomu, abychom si názorně představili drsné postupy, jaké budou ve styku vůči Srbsku jako členskému státu uplatňovat evropské hegemonní mocnosti, si stačí připomenout 

Celý článek...
 
Sarajevo jako srbské „mrtvá pole“ Tisk Email

Čtvrtek, 29. prosince 2011Nejméně 8.255 Srbů bylo zabito v Sarajevu v letech 1992 až 1995. Zjistil to Institut pro vyšetřování srbského utrpení ve 20. Století.

Mimo to dalších 860 osob je stále nezvěstných.

Z Institutu oznámili, že míra možné chyby je 3% a že seznam se ještě prověřuje.

Spolupracovníci Institutu zjišťovali fakta pomocí svědků, kteří byli zavřeni v lágrech, lidí, kteří žili v Sarajevu po celou dobu občanské války a členů rodin, kteří přežili zločiny. Tam, kde byly pobity celé rodiny, svědčili jejich sousedé a přátelé.

Celý článek...
 
Německá společnost se podílela na pašování zbraní do Kosova Tisk Email

Neděle, 25. prosince 2011Do pašování zbraní na Kosovo je zapletena i jedna německá společnost. Vyplynulo to z vyšetřování organizované trestné činnosti. Agentuře SRNA to potvrdila mluvčí EULEXu Irina Gudeljevićová.

Odmítla komentovat rozhodnutí Německa o zavedení embarga na dovoz zbraní na Kosovo, ale potvrdila, že oddělení pro vyšetřování organizovaného zločinu Policie EULEX 5. října provedla akci, při níž bylo zatčeno šest osob a vykonána domovní prohlídka na 12 místech na celém území Kosova, včetně soukromých bytů, firemních

Celý článek...
 
Kosovo: Srbsko, EU a Německo Tisk Email

Středa, 21. prosince 2011 / Gerard GallucciNěmecká kancléřka Angela Merkelová navštívila 19. prosince Kosovo a povzbuzovala kosovské Albánce, aby bojovali proti korupci, „chovali se odpovědně“ a „nevyvolávali napětí“. Nicméně se zdá, že její hlavní poselství bylo zaměřeno na Srbsko. Dala jasně najevo, že podle Německa se Srbsko nestane členem EU, dokud se nevzdá Kosova.

Merkelová neřekla, že Srbsko musí uznat Kosovo. Skutečně to vypadá tak, že se

Celý článek...
 
Kauza Srebrenica: Co se stalo v Kravici v červenci 1995? Tisk Email

Sobota, 17. prosince 2011Soudní komora Státního soudu Bosny a Hercegoviny brzy vynese rozsudek v případu Jević a spol. Týká se incidentu, k němuž došlo v zemědělském družstvu v Kravici 13. července 1995. V důsledku tohoto incidentu byli zastřeleni téměř všichni muslimští zajatci, kteří tam byli zadržováni. Incident byl vyvolán tím, když se jeden z vězňů zmocnil zbraně a začal střílet, přičemž zabil a zranil několik strážných. Ostatní strážní zareagovali přehnaně a místo toho, aby dostali situaci pod kontrolu, začali bezhlavě střílet. Když bylo po všem, většina vězňů byla mrtvá. Jednou z klíčových a nevyřešených otázek je: Kolik jich bylo?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL