Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 240 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozbíjení JugoslávieVšichni netrpíme ztrátou paměti Tisk Email

Sobota, 12. května 2012 / Miroslav LazanskiDobrovolnická ulice v Sarajevu, 20 let poté …

Co je to za lidi, co je to za místo, kde neexistuje dokonce ani úcta k mrtvým? Televizní záběry z pietního shromáždění za zabité příslušníky JNA (Jugoslávská lidová armáda) v Dobrovolnické ulici (Dobrovoljačka) v Sarajevu, 20 let po jejich zabití: příbuzní a přátelé truchlí, zatímco větší skupina občanů Sarajeva pokřikuje urážky, přesněji řečeno řve. Mezi nimi je kordon policie. Obraz státu Bosna a Hercegovina, která

Celý článek...
 
Albánští teroristé připravují partyzánskou válku Tisk Email


Neděle, 6. května 2012Jeden z bývalých velitelů tzv. Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) Xhezair Shaqiri známý jako Hoxha ( čti: Džezair Šaćiri – Hodža) oznámil, že se bude reaktivovat ilegální formace UÇK, protože její členové mají zkušenosti z bojů na Kosovu a v Makedonii a na jihu Srbska a jsou schopni se postavit srbské a makedonské tajné službě.

„Nedávno jsem měl schůzku s bývalými veliteli UÇK a na tomto setkání jsme

Celý článek...
 
Srebrenica a kauza generála Videly: Proč se v případě 8000 popravených Argentinců nejedná o genocidu? PDF Tisk Email

Pátek, 4. května 2012 / Stefan KarganovićNedávná odhalení odporných zločinů, kterých se dopustila argentinská junta pod vedením generála Jorgeho Rafaela Videly, nám umožňují nahlédnout dvojí metr, který je uplatňován při výkonu toho, co se pokládá za „mezinárodní spravedlnost“.

Generál Videla byl citován v deníku „La Nacion“,[1] vydávaném v Buenos Aires, připouštějíc, že během jeho sedmileté vlády v Argentině v letech 1976 až 1981 „zmizelo“ čili bylo popraveno orgány pod jeho velením „7000 až 8000 lidí, kteří museli zemřít,“ přičemž několik tisíc dětí bylo nuceně odebráno svým rodičům, považovaných za „rozvraceče“, a byly předány do péče „slušných“ rodin, za které se zaručila vláda.

Analogie mezi tím, k čemu údajně došlo v Argentině (a co nyní zjevně potvrdil hlavní aktér), a tím, co se údajně stalo ve Srebrenici je nápadná. V obou případech došlo k násilné smrti určité části obyvatelstva (levicových „rozvracečů“ v Argentině a mužů vojenského věku ve Srebrenici). Tito lidé byli popraveni. Domnělý počet obětí se v obou případech také shoduje – přibližně 8000. Nicméně generál Videla nebyl na rozdíl od generála Mladiće obviněn z genocidy.

Celý článek...
 
Albánská genocida na Srbech během 20. století Tisk Email

Středa, 25. dubna 2012 / Dobrica Gajić
Rezenze knihy Albánská genocida na Srbech během 20. Století /Dokumenty Archivu eparchie (diecéze) rašsko-prizrenské a kosovskometochijské [“Albanian Genocide of the Serbs in the Twentieth Century/Documents of the Archives of the Diocese of Ras-Prizren and Kosovo-Metohija“], vydání Žagor, Bělehrad 2011, překlad Kosara Gavrilović, 951 stran.

Albánská kolonizace srbských zemí od 17. století dodnes zanechala, i přes jednotlivé případy dobré spolupráce mezi Srby a Albánci, v povědomí našeho národa „krvavou stopu násilí“. [1] Kvůli častým a rozsáhlým loupežím, archimandrita dečanský Serafim Ristić počátkem roku 1859 poslal prosbu ruskému caru Alexandru II., aby ochránil klášter Dečani před divokými a sveřepými Arnauty, „kteří se Boha nebojí a císařská turecká nařízení neposlouchají.“ Igumen (představený kláštera) Serafim též v roce 1860 předložil sultánovi Abdul-Azisu a evropským mocnostem rozsáhlé memorandum, ve kterém byly uvedeny početné příklady násilí albánských muslimů, což v roce 1864 bylo zveřejněno v brožurce „Pláč Starého Srbska“. [2]


Celý článek...
 
Makedonie na pokraji občanské války PDF Tisk Email
Napsal uživatel Vaclav Dvorak   
Sobota, 14 Duben 2012 21:34

Neděl, 15. dubna 2012

Pětinásobná vražda zažehla nové silné mezietnické střety.Skopje – Čtyři Makednoci ve věku 18-20 let a jeden pětačtyřicetiletý rybář byli zabiti v noci ze čtvrtka na pátek u Železarského jezera nedaleko Skopje, hlavního města Makedonie. I když není potvrzeno, kdo pětinásobnou vraždu spáchal, občané makedonské vesnice Radišany, z které pochází většina obětí, zablokovali dálnici do Skoplje a okolní silnice a kamenovali albánské domy v přesvědčení, že zločin spáchali Albánci. Několik osobních automobilů a jeden městský autobus byly poškozeny při dnešním protestu ve vesnici Radišany.

Aktualizováno Sobota, 14 Duben 2012 21:47
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL