Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1107 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Německá společnost se podílela na pašování zbraní do Kosova Tisk Email

Neděle, 25. prosince 2011Do pašování zbraní na Kosovo je zapletena i jedna německá společnost. Vyplynulo to z vyšetřování organizované trestné činnosti. Agentuře SRNA to potvrdila mluvčí EULEXu Irina Gudeljevićová.

Odmítla komentovat rozhodnutí Německa o zavedení embarga na dovoz zbraní na Kosovo, ale potvrdila, že oddělení pro vyšetřování organizovaného zločinu Policie EULEX 5. října provedla akci, při níž bylo zatčeno šest osob a vykonána domovní prohlídka na 12 místech na celém území Kosova, včetně soukromých bytů, firemních

prostor a podniků.

"V rámci vyšetřování provedla německá policie razii obchodních prostor a soukromých domů v Německu," řekl Gudeljević.

Uvedla, že mezi zatčenými osobami na Kosovu jsou majitelé soukromých firem, dva důstojníci kosovské policie (KPS) a jedna osoba, zaměstnaná na kosovském ministerstvu vnitra.

Důvodem vyšetřování bylo manko v rozpočtu Kosova v části určené na prostředky na výměnu a obnovu vybavení. Vyšetřování prověřuje nákup zbraní pro potřeby kosovské policie a jedné firmy, která se zabývá nákupem zbraní a munice pro policii KPS.

„Podle dosud neúplných výsledků vyšetřování činí ztráta rozpočtu kolem jednoho milionu eur“, sdělila Gudeljevićová.

Přestože je známo, že dochází ke zneužívání finančních prostředků na vybavení kosovské policie, kosovsko-albánský ministr vnitra Bajram Rexhepi dostal zelenou pro pořízení dvou vrtulníků, které představují podle oficiálních údajů dalších 20 milionů eura, které vláda Hashima Thaçiho hodlá realizovat v prvních třech měsících příštího roku.

Po rozhodnutí o uvalení embarga zůstává otevřenou otázkou, zda nákup vrtulníků bude povolen. Úřady v Prištině odmítly zprávu o uvalení embarga komentovat, stejně jako možnost, že jim bude odepřena plánovaná akvizice dvou vrtulníků.

 

Zdroj:

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Njemacko-preduzece-umijesano-u-krijumcarenje-oruzja-na-Kosovo-120709.html

Překlad vh