Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 835 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Sarajevo: Prezident Federace BaH udělil milost Naseru Orićovi Tisk Email

Pondělí, 16. ledna 2012Sarajevo - Prezident Federace BaH udělil milost bývalému veliteli muslimské armády v Srebranici Naseru Orićovi a zrušil čtyřletý podmíněný trest.

Orić tento trest odpykával za nezákonné nošení zbraní a munice, takže tímto je mu znovu umožněno nosit zbraň bez hrozby, že skončí ve vězení.

Kromě Oriće, prezident Federace BaH Živko Budimir udělil milost dalším několika vězňům, mezi kterými jsou vrazi, zloději a trestanci za sexuální delikty, přináší

agentura Pres v Republice Srbské.

Sarajevo - Prezident Federace BaH udělil milost bývalému veliteli muslimské armády v Srebranici Naseru Orićovi a zrušil čtyřletý podmíněný trest.

Orić tento trest odpykával za nezákonné nošení zbraní a munice, takže tímto je mu znovu umožněno nosit zbraň bez hrozby, že skončí ve vězení.

Kromě Oriće, prezident Federace BaH Živko Budimir udělil milost dalším několika vězňům, mezi kterými jsou vrazi, zloději a trestanci za sexuální delikty, přináší agentura Pres v Republice Srbské.

V odůvodnění svého rozhodnutí, Budimir uvádí, že všichni, kterým byla udělena milost, jsou rehabilitováni a „nepředstavují žádné nebezpečí pro společnost“.

Válečný velitel srebrenických muslimů, který kvůli válečným zločinům byl souzen Haagským tribunálem, kterým byl uznán nevinným, byl v červnu roku 2009 sarajevským městským soudem odsouzen na dva roky vězení. Rok poté tento trest byl pozměněn na čtyři roky podmíněně.

Haagský soud v roce 2006 odsoudil Oriće na dva roky vězení za to, že zločinům nezabránil, avšak v druhostupňovém řízení v roce 2008 Orić byl osvobozen.

Odvolací senát v Haagu, v procesu proti Orićovi tehdy došel k závěru „že není pochyb, že došlo ke spáchání těžkých zločinů na Srbech ve Srebrenici v období od září roku 1992 až března 1993,“ ale že „důkazy, že zločiny byly spáchány, není dostačující pro vyřknutí trestu jednotlivci.“


Zdroj: http://www.nspm.rs/hronika/sarajevo-predsednik-federacije-bih-pomilovao-nasera-orica.html, překlad nk


Poznámka redakce: osvobození válečného zločince Oriće bylo provokativně načasováno na 20. výročí založení státu bosenských Srbů - Republiky Srbské v BaH. Je to zároveň také vzpomínkový den na řádění Orićovy muslimské bandy ve vesnici Kraica, kde za sebou na pravoslavné vánoce v roce 1993 zanechal několik stovek zavražděných Srbů, převážně civilistů.