Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1392 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vrazi nikdy sami sebe nesoudí Tisk Email

Čtvrtek, 26. ledna 2012Bývalý plukovník Jugoslávské národní armády (JNA) Ratko Katalina, který byl raněn v ulici Dobrovolnická (Dobrovoljačka) v Sarajevu v květnu 1992, je přesvědčen, že stejní lidé, kteří byli spolupachateli útoku na kolonu JNA, nyní o tomto případu rozhodují.

Katalina uvádí, že kolona JNA byla napadena ze zálohy při svém ústupu. Během útoku byli zajati skoro všichni praporčíci a vojáci, z nichž byla část popravena, část ponechána v zajetí a další část raněna.

"Byl jsem zraněn ve středu kolony, který se ihned zastavil, a tato část padla do pasti.

Vyhnali nás z nákladního vozu, mě střelili do zad, plukovníka Mihajloviće zabili", vzpomíná Katalina neskrývajíce své rozhořčení kvůli zastavení vyšetřování.

Bývalý plukovník na otázku, jestli viděl příslušníky teritoriální obrany, jak střílejí na lidi, kteří raněni leželi na chodníku, odpověděl, že ano.

"Všichni to viděli. Jsem překvapen, že to někdo nechce vidět. Existují videonahrávky, živí svědci. Myslím, že lidé, kteří to tehdy provedli, jsou nyní u moci a rozhodují o tomto případu. Bylo by iluzorní očekávat, že pachatelé budou soudit sami sebe", říká Katalina.

Představitelé Republiky Srbské ostře reagovali na rozhodnutí prokuratury a Ministerstvo vnitra Republiky Srbské oznámilo, že ihned po přijetí oficiálního rozhodnutí o zastavení vyšetřování, podá protest.

Prezident Republiky Srbské Milorad Dodik uvedl, že po zastavení vyšetřování případu „Dobrovoljačka“ není vyloučena možnost konání referenda RS o soudu a prokuratuře v BiH. Předtím je však podle něj třeba se pokusit cestou dialogu vyřešit problém těchto soudních institucí.

"Chceme se na vše dívat v klidu. Přejeme si spolupráci s Evropou a chceme, aby viděla, jak je zde zneužíván soudní systém."

Při útoku v Dobrovolnické ulici v Sarajevu, v květnu 1992, bylo na domluveném ústupu JNA zabito 42 příslušníků JNA, 73 zraněno a 215 zajato.

Diskrétnost obžaloby

"Žalobce J. Romano nese plnou odpovědnost za rozhodnutí v případě „Dobrovoljačka“, protože bez konsultace s kolegiem obžaloby sám rozhodl, že vyšetřování bude zastaveno", uvedla šéfka zvláštního oddělení pro válečné zločiny Prokuratury BiH Vesna Budimirová.

"Od 5. ledna může žalobce sám vydat nařízení o jakémkoli předmětu vyšetřování. Do této doby všechna rozhodování o zastavení nebo zrušení vyšetřování musela být schvalována celým sborem. Romano nese plnou odpovědnost za rozhodnutí v případu ´Dobrovoljačka´“, řekla Budimirová.

Srbsko se nevzdává

Po rozhodnutí soudu BiH v případě „Dobrovoljačka“ si advokát obžalovaného Jovana Divjaka Slavko Ašćerić myslí, že existuje možnost, že Srbsko znovu otevře vyšetřování. To samé tvrdí i sarajevský advokát Fahrudin Ibrišimović, avšak zdůrazňuje, že v každé slušné společnosti by se každé konkrétní rozhodnutí soudu BiH respektovalo.

"Neexistují mezinárodní instituce, které by takovýmto krokům Srbska mohly zabránit", připomíná Ibrišimović, který osobám osvobozeným v případu „Dobrovoljačka“ nedoporučuje cestovat do Srbska.

 

Zdroj:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/195949/Ubice-nikad-sami-sebi-ne-sude
-