Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 487 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
EUobserver: Organizovaný zločin skvrnou na působení Eulexu Tisk Email

Pátek, 27. ledna 2012Brusel / Bělehrad – Skutečnost, že na Kosovu nebyl ani jeden z hlavních podezřelých z organizovaného zločinu obžalován, vrhá stín na působení Eulexu, kvůli čemuž vyjádřili kritiku této mise i poslanci Evropského parlamentu, píše portál EUobserver.

Ani čtyři roky po příchodu největší policejní mise EU na Kosovo nebyly vzneseny obžaloby proti hlavním podezřelým z organizovaného zločinu, což vyvolává

 pochybnosti v souvislosti s působením mise a integritou kosovských lídrů. EUobserver píše, že v návrhu zprávy Evropského parlamentu, který včera přijal Zahraniční výbor, se Eulex vyzývá, aby „zvýšil svou angažovanost“ na severu Kosova a úsilí o oslabení organizovaného zločinu.1/

Ve zprávě se také kritizují členové EU kvůli tomu, že váhají vyslat své nejlepší soudce na Kosovo. Od Francie, Itálie a Rumunska se požaduje, aby znovu zvážili rozhodnutí o stažení svých policejních jednotek, specializovaných na potlačení nepokojů.

 

Zdroj: http://www.nspm.rs/hronika/euobzerver-organizovani-kriminal-mrlja-za-rad-euleksa.html překlad nk

1/ poznámka:

Je typická pro dnešní EU, že co se týká Kosova, míchá hrušky s jablky. Na jedné straně kritizuje celkem oprávněně neschopnost své mise EULEX zatočit s organizovaným zločinem na Kosovu, který v podobě drogových mafií, mafií překupníků s bílým masem a pašeráků zbraní prosakuje do celé Evropy. Zároveň ale do kriminálních organizovaných struktur na Kosmetu počítá i legálně zvolené srbské představitele ze severu provincie a celý srbský vlastenecký odpor proti zvůli okupantů z NATO, které umožnilo vzniknout samozvanému státnímu útvaru kosovských Albánců v rozporu s mezinárodním právem. Výše uvedená zpráva odráží myšlení dnešních lídrů EU.

vd