Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 62 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kouchner utajoval, nástupce vyšetřuje Tisk Email

Středa, 8. února 2012Státní vedení nepochybuje o nepodjatosti Johna Williamsona, bez ohledu na to, že působil v misi (UNMIK), kterou Carla del Ponte označila za překážku při vyšetřování obchodu s lidskými orgány.

Hlavní žalobce týmu mise EULEX1/ , americký diplomat John Clint Williamson, který má za úkol vyšetřit informace ze zprávy Dicka Martyho o obchodu s lidskými orgány v kauze „Žlutý dům“, působil v UNMIKu2/ nedlouho poté co Bernard Kouchner z vedení mise OSN odešel.


Předpokládá se, že v době působení Kouchnera, prvního šéfa UNMIK, bylo provedeno nejvíce zločinů.

O něco později byl Williamson ředitelem sektoru pro spravedlnost UNMIK, ale bez ohledu na to, státní vedení nepochybuje o jeho spravedlnosti. I domácí právní odborníci, seznámeni s jeho dosavadní prací hodnotí, že je neúprosným žalobcem a očekávají od něj objektivní vyšetřování. Bývalá haagská žalobkyně Carla del Ponte pro Press odhalila, že NATO a UNMIK bránily vyšetřování obchodu s lidskými orgány a že ví, kdo zničil důkazy, avšak že to musí uveřejnit její nástupce ve funkci Serge Brammertz. Haagský žalobce prohlásil, že důkazy byly zničeny v roce 2005, v době působení žalobkyně Del Ponte.


Po zveřejnění zprávy Dicka Martyho v prosinci roku 2010, v níž jsou v souvislosti se zločiny zmiňováni bojovníci kosovské osvobozenecké armády (UÇK) zejména tzv. Drenická skupina a lidé loajální dnešnímu kosovskému premiérovi Hashimu Thaçimu, jmenovala EU Williamsona za hlavního žalobce vyšetřovacího týmu.

Bývalý předseda Koordinačního centra pro Kosovo a Metochii Nebojša Čović prohlásil pro Press, že archiv o zločinech v „Žlutém domě“ skončil u Kouchnera. Generál v důchodu a velitel ozbrojených sil SRJ na Kosovu a Metochii během devadesátých let tvrdí, že v době Kouchnera bylo provedeno nejvíce únosů kosovských Srbů kvůli obchodu s jejich orgány.

 

Williamson ve středu předkládá zprávu

EULEX bude ve středu informovat Radu bezpečnosti OSN o výsledcích vyšetřování na Kosovu, prohlásil v Bruselu tiskový mluvčí zvláštního týmu EULEXu a hlavního žalobce Johana Clinta Williamsona Juri Laas.

Laas takto odpověděl na otázku, zda Williamson EU a OSN předloží aspoň nějakou zprávu, vzhledem k tomu, že 25. ledna uplynul celý rok od chvíle, co Rada Evropy přijala zprávu Dica Martyho o zločinech spojených s obchodem s lidskými orgány, které se odehrály na Kosovu a v Albánii, ale že zatím nic nenaznačuje, že vyšetřováním došlo k hmatatelnějším výsledkům.

 

 

Vysvětlivky pro neznalé čtenáře:

1/ EULEX – mise Evropské unie na Kosovu a Metochii - mise pro „prosazování práva“ (zahájena 9. 12. 2008)

2/ UNMIK – mise Organizace spojených národů na Kosovu (působí od 10. 6. 1999)

Pramen: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/202033/Ku%C5%A1ner+krio%2C+a+naslednik+tra%C5%BEi.html překlad NK