Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 679 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Makedonie na pokraji občanské války PDF Tisk Email
Napsal uživatel Vaclav Dvorak   
Sobota, 14 Duben 2012 21:34

Neděl, 15. dubna 2012

Pětinásobná vražda zažehla nové silné mezietnické střety.Skopje – Čtyři Makednoci ve věku 18-20 let a jeden pětačtyřicetiletý rybář byli zabiti v noci ze čtvrtka na pátek u Železarského jezera nedaleko Skopje, hlavního města Makedonie. I když není potvrzeno, kdo pětinásobnou vraždu spáchal, občané makedonské vesnice Radišany, z které pochází většina obětí, zablokovali dálnici do Skoplje a okolní silnice a kamenovali albánské domy v přesvědčení, že zločin spáchali Albánci. Několik osobních automobilů a jeden městský autobus byly poškozeny při dnešním protestu ve vesnici Radišany.

Policie zareagovala na nepokoje povoláním do ulic svých speciálních jednotek. Na silnicích jsou rozmístěna obrněná vozidla.

Podle deníku Večer jsou oběťmi mladí Makedonci Filip Slavkovski, Aleksandar Nekevski a Kiro Tripkovski, Cvetance Ackovski z vesnice Radišany. Pátou obětí je Borče Stevkovski z vesnice Creševo. Panuje přesvědčení, že mladíci byli zabyti při rybaření. Těla nalezl otce jedné z obětí.Podle neoficiálních policejních informací byli nejdříve zabiti mladíci a potom i rybář středního věku, který se shodou okolností ocitl na místě brutálního zločinu. Bratr zabitého rybáře Borče Stavkovskiho řekl televizní stanici Kanal 5, že mu bylo neoficiálně řečeno, že mladíci poznali vrahy a že jeho bratr byl zlikvidován, protože se stal svědkem masakru. Obyvatelé okolních vesnic vypověděli, že ve čtvrtek kolem 19. hodiny slyšeli výstřely, a že bylo vypáleno asi osm ran.

Některá makedonská média uvádějí, že mladíci byli před zastřelením seřazeni a že

čtyři z pěti těl byla nalezena vedle sebe, což ukazuje na likvidaci. Tělo staršího muže bylo nalezeno asi sto metrů od nich. Všichni byli usmrceni výstřely do horní části těla.

Některé internetové portály zveřejnily další spekulace o možném motivu. Jedním z nich je pomsta za nedávné zabití dvojice mladíků albánské národnosti v Gostivaru, kde přepadli  policejního důstojníka s nezletilou dcerou na cestě domů a policista je zastřelil.Místní lidé mají strach.

Obyvatelé Radiševa se obávají o svůj život a policie se naléhavě snaží najít pachatele masakru.
"Zabili dítě mé sousedy. Byli to všechno hodní kluci. Chystali se v letošním roce maturovat. Mohly se to stát i mým dětem. Teď už je nechci pouštět z domu", řekla jedna vesničanka.

Častější srážky v roce 2012:

Leden - Albánci zapálili pravoslavný kostel u Strugy.

Únor a březen - série útoků na autobusy ve Skopje, asi deset lidí bylo zraněno.
Březen - deset mladých Albánců zbilo ve Skopje šestašedesátiletého muže.
Březen - Dvojici mladých etnických Albánců zabil policista v Gostivaru poté, co byl napaden, když vedl svou nezletilou dceru domů.
Březen - Albánci napadli baseballovými pálkami Makedonce ve Skopje, Tetovu a Prilepu.

Zadrženo 50 lidí
Ministryně policie Gordana Jankulovská vyzvala obyvatele, aby zachovali klid.
"Děláme vše pro to, aby se objasnily okolnosti, za nichž pět lidí, pravděpodobně bez zjevného důvodu, přišlo o život," uvedla Jankulovská a dodala, že policisté v souvislosti s vraždou předvedli k výslechu 50 lidí.


Zajímavý hlas k této zprávě zazněl na internetu:

"Albánci dostali z Ameriky instrukce, aby otevřeli nové ohnisko konfliktu v Makedonii, aby jednotky KFOR dostaly rozkaz bezodkladně odjet do Skopje. Incident musí být tak silný, aby v Makedonii s jistotou vyvolal široké mezietnické střety. Tímto způsobem by se vyvolala naléhavá potřeba intervence KFOR, který je umístěn na Kosovu. Cílem je, aby jednotky KFOR opustily sever Kosova a aby se tak mezitím mohli Albánci vypořádat se Srby na severu. Srbsko vedené žlutými quislingy bude mlčet, dokud bude trvat Albánská operace „Bouře“1/. Následovat bude známé tvrzení, že nelze změnit "realitu na terénu" a okupace Kosova bude dotažena do konce. Byl učiněn pokus o nepokoje v severním Srbsku, ale ten byl neúspěšný a tak rozběhli záložní plán s Makedonií. Samozřejmě, že se mi budou všichni smát, co jsem to napsal, ale něco podobného jsem napsal před 22 lety a vše to, co jsem popsal, se splnilo. I tehdy se mi smáli. Rád bych se jako první tomu zasmál, kdyby se to nestalo!" - podepsán Sekula

Zdroj: http://www.vaseljenska.com/ překlad VH

1/ Operace „Bouře“ – koncem léta 1995 pod clonou propagandy o „srebrenickém masakru“ provedla chorvatská armáda pod velením padesáti dočasně penzionovaných vysokých důstojníků americké armády vojenskou operaci, při které bylo z velkého území Chorvatska vyhnáno před 250.000 Srbů. Ti, co měli odvahu zůstat, byli popravováni.  Byla to největší etnická čistka zorganizovaná po 2. světové válce v Evropě. Následně ji však překonalo albánské etnické čištění v červnu 1999, kdy z Kosova a Metochie bylo nuceno utéct před 280.000 Srbů, Makedonců, Černohorců, Turků, Cikánů a Židů … V.H.

 

Aktualizováno Sobota, 14 Duben 2012 21:47