Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 744 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
5000 teroristů je hrozbou na Balkáně Tisk Email

Neděle, 13. května 2012Postřílení pěti náhodně vybraných nevinných obětí před Velikonocemi u Sklopje spáchali Albánci – islámští teroristé. Jejich záměrem bylo vyvolat masový střet Makedonců s Albánci, který by byl důvodem nového balkánského konfliktu. Na tom se shodují bezpečnostní experti v regionu.

Přestože tato provokace nepřinesla požadovaný efekt, odborníci pro boj s terorismem upozorňují, že tu není žádné místo pro optimismus. Rituální vražda může být začátkem nové krize na Balkáně.

„Spektakulární popravení nevinných obětí je klasickým "podpisem" Al Kajdy, která tím vzkazuje, že byla dokončena výuka potřebného množství místních fanatiků a jejich duchovní sjednocení.“ Tak to vidí Dževad Galijašević, který je považován za experta pro boj s terorizmem v Bosně.

„Dalším krokem je fyzické sjednocení všech území na balkánské linii tzv. "zelené transverzály“, tj. oblasti pod kontrolou islámských extrémistů od Krymu až do Bosny a Hercegoviny.

Galijašević předpovídá, že extrémní bosenští islamisté vznesou požadavek na vytvoření regionu Sandžak s muslimskou většinou, do kterého chtějí zahrnout oblasti Priboj, Prijepole a Nova Varoš.

Zároveň se zvýší tlak na centralizaci Bosny a Hercegoviny a odstranění Republiky Srbské jako "genocidního" útvaru. Na druhou stranu, posílí albánské aspirace proti jižnímu Srbsku, Makedonii, Černé Hoře a Řecku.

Podle tohoto scénáře náboženská radikalizace zachvátí Bulharsko, kde Turci budou vyžadovat územní autonomii v oblasti Rodop.

Jako součást tohoto plánu je současný pokus vyvolat konflikt v Makedonii v naději, že do něj aktivně zasahnou mocné islámské země, které mají aspirace na Balkáně, vyslovuje úvahu Galijašević. „Hlavními sponzory jsou Írán, který podporuje Albánce, Turecko, které stojí za Bosňáky a Saúdská Arábie, která podporuje všechny, kteří jsou extrémní.“


V článku otištěném v deníku Večernje Novosti Galijašević varuje před nejkonzervativnější formou islámu známou jako wahhábismus nebo selafismus na Balkáně, kam ho přinesli jako "dovezenou ideologii" afro-asijští mudžahedíni, kazatelé a „humanitární organizace“, které byly pouhým krytím pro financování války v Bosně a Hercegovině. Bohaté arabské země, především Saúdská Arábie, neželely stovek milionů petrodolarů na vytvoření autentické balkánské wahhábie, která nebude ctít žádné jiné zákony a společenské normy, ale jenom středověký výklad šaríji.


NATO nepomůže

Evroatlantické síly, které údajně bojují s islámským terorizmem, ani prstem nehnuly, aby se mu postavily v bývalé Jugoslávii, říká Galijašević.

„Naopak, podporovali ho, kdykoli to vyhovovalo jejich potřebám a vzájemné konkurenci. Obávám se, aby Německo a Amerika svou politikou neustálého vydírání a izolace nevyvolaly další chaos v balkánských státečcích, malých, chudých a vzájemně si nedůvěřujících, které nejsou schopny vytvořit účinnou bezpečnostní bariéru proti terorizmu.

„Forma pronikání radikálního islámu je stejná v Bosně, na Kosovu, v Makedonii, a obávám se, že něco podobného bude brzy následovat i v Černé Hoře“, řekl Galijašević.

„Instruktoři wahhábismu se nejdřív všemi svými prostředky, především penězi a násilím, snažili získat na svou stranu a indoktrinovat rozhodující počet muslimů. Pak si vybrali ty nejradikálnější a poslali je jako mudžahedíny na bojiště. Ti, kteří se vrátili, se stali válečnickými učiteli, jako v případě vrahů ze Skopje.

Profesor Milan Mijalkovski z bělehradské Bezpečnostní fakulty, je přesvědčen, že i přes smířlivé fráze o míru a stabilitě v regionu, je Balkán stále tradičně nestabilní.

To platí zejména pro prostor Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Makedonie a Srbska, které mají obecně tendenci směřující k EU a k euroatlantické integraci, které však nebyly přijaty a v podstatě se nenacházejí pod žádným bezpečnostním deštníkem.

„Na tomto neintegrovaném kousku Balkánu více jak dvě desetiletí probíhá specifická forma agrese islámských radikálů“, říká profesor Mijalkovski. „Přestože relevantní skutečnosti ukazují na to, že dnes existuje asi 500 000 balkánských muslimů, Bosňáků a Albánců, extrémní islámské učení přijalo kolem 5 000 z nich a ti jsou připraveni se zapojit do teroristických akcí. Toto riziko se marginalizuje nebo se úplně ignoruje.“

Bezpečnostní experti říkají, že mezi členy balkánské Al Kajdy jsou nejprimitivnější a neukrutnější albánští teroristé z území Kosova, jižního Srbska a střední Makedonie.

„Jsou specifickým balkánským případem. Směšují militantní islám s albánským separatizmem,“ řekl profesor Mijalkovski. „To je také důvod, proč albánští mudžahedíni spáchali promyšlený útok u Skopje před Velikonocemi, aby vyvolali masovou revoltu a pomstu Makedonců, což by bylo záminkou k zásahu všech extremistů z Albánie, Kosova a jižního Srbsku. V souladu s pravidly džihádu, by měla na pomoc albánským mudžahedínům okamžitě přijít balkánská síť Al Kajdy, posléze i z dalších islámských zemí. Hlavním cílem je rozbití Makedonie. Ale takový konflikt by ale přerostl v balkánskou válku.


Rádio Terorista

Samedin Xhezairi, jeden z velitelů teroristické UÇK a zároveň ANA1/, byl orgány KFORu identifikován jako člen " Alláhovy Armády" a jeden z hlavních organizátorů březnového pogromu proti Srbům v roce 2004. Ubeid Gashi, bývalý příslušník mudžahedínské jednotky "Abu Bakr Siddiq", založené v roce 1998 v Dolním Prekazu, jako vlastník rozhlasové stanice v jižní Kosovské Mitrovici odvysílal 17. března 2004 falešné zprávy o tom, že Srbové zabili tři albánské děti, a tím odstartoval etnickou čistku proti nemuslimům a ničení srbských kulturních a historických památek na Kosovu a v Metochii.

Nedávno varoval ve své vědecké práci Saša Mitrović, asistent ředitele srbské policie, před rychlou radikalizaci balkánských muslimů.

„Radikální islamisté vydávají v současné době nejvíc energie na získávání a vzdělávání nové generace svého hnutí“, řekl Mitrović. „Cílem je, aby v příštích pěti až deseti letech vytvořili generaci muslimských učenců, kteří se naučí arabsky dřív než srbsky, a kteří by již v pubertě byli lepší než průměrný imám. Ve zralém věku by pak svými znalostmi, výmluvností a charismatem daleko předčili jakéhokoli soudobého muftího. Záměrem je, aby tito mladí muži zpochybnili soudobé náboženské autority, přilákali většinu umírněných balkánských muslimů, zejména mládež, a tím aby se dosáhlo jednoho z předpokladů pro zahájení džihádu.“

Mitrovićova analýza ukazuje, že mladí extremističtí vůdcové se již školí v regionálních islámských komunitách, především v Bosně, a ti nejnadanější jsou posíláni do škol v Saúdské Arábii, Sýrii, Egyptě, tedy do zemích, kde mají hlavní slovo wahhábité nebo ozbrojené skupiny typu "Muslimského bratrstva" .

„Noví členové islamistických uskupení pocházejí především z řad Bosňáků a Albánců, v poslední době se zvyšuje i počet Romů, například v Bělehradě, Novém Sadu, Subotici a Podriní“, upozorňuje Mitrović.


Balkánský kalifát

„Cílem islámských fanatiků na Balkáně je vytvoření kalifátu Balkanistan jako součásti jednotného světového muslimského státu Umy“, říká prof. Mijalkovski. Vzpomíná na slova vlivného wahhábity Ahmeda ibn Nafije z Mekky, který v roce 1992 před vypuknutím války v Bosně vyzval islámské země k účasti v džihádu:

„Před námi je vytvoření kalifátu na Balkáně, protože Balkán je cesta k dobytí Evropy ... Vězte bratří, že čas pracuje pro nás. Kalifát se blíží.“


Globální síť

Balkán je považován za základnu „Bílé Al Kajdy“ v Evropě, z které vyšlo za poslední roky několik teroristických skupin působících na globální úrovni.

V říjnu 2005 v Republice Bosna a Hercegovina a ve Švédsku byla odhalena teroristická skupina Mirsada Bektaševiće alias Maximusa nebo Abu Imada al Sandžakí spojená s Al Kajdou v Iraku. Bektašević byl také spojen se skupinou Ismaila Pretniće a Seada Ramoviće z Nového Pazaru a se skupinou Adise Muriće a Nedžada Buliće, kterým logistickou podporu poskytovala skupina Bajrama Aslaniho z jižní Kosovské Mitrovice.

Aslani byl ve spojení se skupinou Patrika Boyda ze Severní Karolíny, která plánovala teroristické útoky na území Kosova a Metochie, v Jordánsku a v pásmu Gazy.


Zdroj: http://www.vesti-online.com/

1/ ANA – Albánská národní armáda – ilegální teroristická organizace