Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1020 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vesnice obývané navrátilci v Metohiji již měsíc bez elektřiny Email

Osojane, Šainovice, Tučepo i Koš jsou déle než tři týdny bez elektrické energie, uvedla pro rádio KiM Soňa Vukovic z Osojane. Dále uvedla, že obyvatelům těchto obcí nebyla spuštěna elektřina během této doby ani jednou, a že ve vesnici Suvi Lukavac u Osojane trvá tato situace již déle než měsíc. Mihajlo Ljubić ze Suvého Lukavce řekl reportérům rádia KiM, že obyvatelé této vesnice obývané navrátilci neměli elektřinu od 3. března a že z podniku distribuujícího elektrickou energii (KEK) jim bylo sděleno, že navrátilci z metohijských vesnic v osojanské dolině jsou povinni platit měsíční zálohy ve výši 200€, což značně přesahuje jejich možnosti. „Zaměstnanci KEKu tu byli předevčírem a požadovali uhrazení faktur. Elektřinu nemáme skoro měsíc a situace je kritická. Dodávky ze Srbska jsou drasticky omezeny, mnoho lidí nepracuje. Již třetí měsíc nedostávají sociální dávky, a to ani ty nejakutnější případy“ vysvětluje Ljubić. V osojanské dolině, která obepíná vesnice Tučepo, Osojane, Koš a Suvi Lukavac momentálně žije cca 900 Srbů-navrátilců.

Tři vesnice ve vitinské obštině 24. den bez elektřiny

Kvůli poruše trafostanice jsou tři vesnice z vitinské opštiny v kosovském Pomoraví Grnčar, Vrbovac a Mogila 24. den bez elektřiny sdělilo rádio Kochtakt plus. Hejtman Kosovsko-Pomoravské oblasti Dragan Nikolić uvádí, že obyvatelé těchto vesnic sami zajistili novou trafostanici, ale odpovědní zaměstnanci KEKu její výměnu zakázali, respektive sdělili, že není možné vypnout elektřinu a výměna pod napětím je nepřípustná. „My si pouze přejeme rychlé vyřešení tohoto problému, protože potřebujeme bezodkladné spuštění elektřiny, proto potřebujeme okamžitě s někým kompetentním jednat, aby se náš problém vyřešil rychle a odpovědně“ řekl Nikolić. Dále podotknul, že přede dvěma dny byly obnoveny dodávky elektrické energie do šesti vesnic z kosovského Pomoraví, které byly bez ponořeny do chladu a tmy tři týdny.