Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 844 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Goraždevac: deset let od vraždy srbských dětí Tisk Email

Středa, 14. srpna 2013Uplynulo deset let od vraždy dvou a zranění čtyři srbských děti v Goraždevci u Peće. Za tento zločin se nikdo dodnes nezodpovídal.

V kostele Svaté Bohorodičky v Goraždevci se v 11 hodin byla sloužena vzpomínková mše za Ivana Jovoviće a Pantelije Dakiće.

Zádušní mši sloužil vladyka (biskup) Theodosije a zúčastnil se jí i ředitele Kanceláře pro Kosovo a Metochii Aleksandar Vulin, což neoficiálně oznámilo Radio KIM.

Ivan Jovović (19) a Pantelije Dakić (12) byli zabiti střelbou z automatických zbraní 13. srpna 2003. během koupání v řece Bistrici a jejich kamarádi Đorde Ugrenović (20), Bogdan Bukumirić (14), Mark Bogicević (12) a Dragana Srbljak (13) byli těžce zraněni.

Ivanova matkla Senka očekává pomoc, ale všichni na ně zapomněli.

"Obrátíme každý kámen, abychom našli vrahy," řekl po zločinu v Goraždevci šéf policie UNMIK. Dodnes tento slib nebyl splněn.

Mise OSN (UNMIK) po útoku v Goraždevci oznámila, že "neznámý počet lidí zahájil z křoví palbu z kalašnikovů na asi 50 dětí a mladých lidí, především Srbů." Kosovská policie v rámci vyšetřování vyslechla 75 svědků, včetně těch, kteří byli zraněni při útoku a prohledala přes 100 domů.

Otcové zabitých dětí tvrdí, že se ví, kdo střílel na Ivana a Pantelije a že to řekli i KFORu.

Zabití dětí odsoudili místní i zahraniční představitelé. Konalo se i mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN.


Vyšetřování pozastaveno

Vyšetřování případu vraždy a postřelení srbských děti v Goraždevci bylo uzavřeno před více než dvěma roky, řekla mluvčí mise EULEX Irina Gudeljevićová.

Gudeljevićová uvedla, že žalobce se rozhodl uzavřít případ, protože policejní šetření nepřineslo žádné výsledky či možné podezřelé.

"Oficiálně bylo vyšetřování pozastaveno a je možno ho kdykoliv znovu otevřít, pokud žalobce získá nové informace, které by mohly pohnout vyšetřováním dopředu," řekla mluvčí Eulexu.

EULEX na konci roku 2010 vzhledem k nedostatku důkazů uzavřel vyšetřování, které převzal od mise UNMIK po svém příjezdu na Kosovo.

 

Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/    13.8.2013 | 10:02> 10:00 překlad VD