Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 1236 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Sergej Lavrov: zástupcům EU pokaždé připomenu Račak a bombardování Srbska Tisk Email

Pondělí, 16. prosince 2013



Ruský ministr zahraničí Lavrov dal "Rosijské gazetě" rozsáhlý rozhovor o otázkách ruské politiky, diplomacie, ochraně ruských diplomatických misí ve světě atd. Přetiskujeme pouze jednu pasáž rozhovoru, týkající se našeho kosovského tématu.

"... Mnozí odborníci se domnívají, že v Jugoslávii [1999] jsme dostali políček. Ale nyní – jak to vypadá, jednání o Sýrii se staly zlomovým bodem. O co se vlastně jedná? Je možné, že západní země si konečně uvědomily, že je prostě nemožné řešit řadu otázek bez Ruska?

Lavrov: Jde o kombinaci faktorů. Nesouhlasím s těmi, kteří se domnívají, že jsme na Balkáně během jugoslávské krize dostali políček. My jsme se chovali důstojně. I když jsem s tím neměl co do činění - ale onen výsadek z Východní Slavonie na letiště Slatina1/ měl za následek vystřízlivění. Samozřejmě - ono rozhodnutí bombardovat Jugoslávii byl políček do tváře mezinárodnímu právu.



V tomto směru se situace v Račaku stala určitým druhem spouštěcího mechanizmu. Trvali jsme na vyšetření. Vyšetřování na sebe vzala Evropská unie. Od skupiny finských patologů obdrželi zprávu. Zpráva byla napsána a předložena Evropské unii a ta ji předala Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY).

Já jsem tehdy pracoval v New Yorku a v Radě bezpečnosti OSN jsem žádal, aby nás s touto zprávou seznámili, protože - použití síly bez souhlasu Rady bezpečnosti se z velké části spoléhalo na ony události, kterým byla zpráva věnována. EU nám odpověděla, že zpráva se již stala majetkem tribunálu ICTY.

Výsledkem bylo, že nám předali pouze shrnutí zprávy - a z něj nemůžete rozumět ničemu. Nicméně, něco ze zprávy uniklo do tisku, který citoval i celé části zprávy. Doslova říkali, že mrtví (v Račaku) nebyli civilisté, stejně jako že všechna těla nalezená v Račaku byla před tím převlečena, a že otvory v oblečení neodpovídají pozicím ran na tělech.

Také mezi těly nebyl nalezen ani jeden, kdo by byl zastřelen z bezprostřední blízkosti. A přesto – stále až do teď, a to bez ohledu, že já pokaždé nastolím tuto otázku, samotnou zprávu nám neukázali.

Co se týká jednání o Sýrii, vidím, že má na ně dopad obrovská únava a negativní rozpoložení veřejného mínění v západních zemích po všech těch událostech v Jugoslávii, Iráku a Afghánistánu. Z Iráku se odešlo a byl ponechán v mnohem horším stavu, než před invazí. V Afghánistánu se stane totéž. Jen samotná výroba narkotik je tam deset až patnáct krát vyšší, než před příchodem zahraniční vojsk.

A Libye také zanechala dojem na všech. Tamní civilní obyvatelstvo nemá nyní žádná práva. Stát je de facto rozdělen do tří provincií, ve kterých se se zbraní v rukou perou nějací 'kluci - válečníci' ... "


- - - - - -

Zdroje:

http://www.rg.ru/ a

http://facebookreporter.org/


Překlad: vh

1/  Slatina – letiště u Prišitny, kam se v červnu 1999 při okupaci Kosova a Metochie vojsky NATO přesunul prapor ruských výsadkářů z Východní Slavonie, kde působili v rámci vojsk ISAF.

Zpráva nezávislých patologů o Račaku: http://www.kosovoonline.cz/

Další zmínky o Račaku na našich stránkách najdete pomocí fulltextového vyhledavače na horním pravém okraji této stránky – malé okénko s nadpisem Search. Stačí vepsat Račak.