Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1082 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Důkaz, že zvláštní vyslanec OSN pro Kosovo Marti Ahtisaari dostal od albánské mafie úplatek kvůli kosovské nezávislosti Email
(Defense & Foreign Affairs, sv. XXV, č. 56, 10. červenec 2007)

 

Analýza. Od Valentiny Spyroglou, vedoucí pracoviště GIS v jihovýchodní Evropě.

8. července 2007 vydali veteráni KLA (Kosovo Liberation Army, Ushtria Çlirimtare e Kosovës or UÇK) prohlášení, ve kterém varovali mezinárodní společenství a zvláště Spojené národy (OSN) před zasahováním do procesu uznávání kosovské nezávislosti. V prohlášení KLA bylo zvláště řečeno, že albánští vůdci Kosova nebudou akceptovat další odložení (zpoždění) nebo nové vyjednávání, poněvadž by to vedlo k novým nepřátelstvím. Veteráni KLA varovali, že pokud by jejich požadavky nebyly akceptovány, potom by museli podniknout akci jakožto vojáci KLA a dodržet přísahu svých národních hrdinů.

Prohlášení se objevilo v době, kdy byl zvláštní vyslanec OSN pro Kosovo, dřívější finský president Marti Ahtisaari, veřejně obviněn ze spojení s albánskou mafií v Kosovu.

 

Finská tisková kancelář STT zveřejnila 26. a 27. června  2007 dva články, které uváděly, že zvláštní vyslanec OSN pro Kosovo byl „koupen“ albánskou mafií, aby podpořil nezávislost Kosova. Články STT referovaly, že informace byly původně zveřejněny listem Daily Fokus dne 21. června 2007 v Banja Luce (Republika Srbská, Bosna & Hercegovina) pod názvem “Albanian Mafia Bought Ahtisaari”.

 

Podle zprávy z Banja Luky, generální tajemník OSN Ban Ki-moon požádal německou tajnou službu BND, aby ho podrobně informovala o tom, co se stalo v Kosovu a následně obdržel detailní zprávu o aktivitách zvláštního vyslance Ahtisaariho v Kosovu.

 

Podle článku z Banja Luky byl generální tajemník OSN informován, že albánští separatisté v Kosovu zaplatili za Ahtisaariho  plán, který navrhoval nezávislost srbské provincie. Tým tajné služby BND, který vedl brigádní generál Luke Neiman, který byl pověřen přímo německou vládou, aby určoval roli aparátu německé tajné služby v misi OSN v Kosovu (UNOSEK: United Nations Office of the Special Envoy for Kosovo), odhalil spojení mezi albánskou mafií a Martim Ahtisaarim. Brig. generál

 

Neiman měl nahrávky rozhovorů mezi Albánci a Ahtisaarim o tom, jak převáděli peníze, o bankovních účtech ve Švýcarsku a na Kypru (včetně kódů).

Jedna z nahrávek BND odhalila převod dvou miliónů eur ze Swiss Bank sídlící ve městě Visalia, z účtu číslo 239700-93457-00097, patřícímu Exhetu Boriovi, který byl maskován jako offshore účet s kódem XS52-KOLER, na Ahtisaariho bankovní účet v Bank of Cyprus s číslem 3459346699004533, kód VOLANND.

 

Článek také referoval o návštěvě dvou mužů v UNOSEKu dne 12. února 2007 v 06:23 (místního času) za přítomnosti Ahtisaariho. Muži přijeli v černém Mercedesu SUV s pohonem  čtyř kol,  s poznávací značkou PR-443-22CD, který, jak bylo potvrzeno, patří albánské vládě v Prištině.

 

Tito dva návštěvníci přinesli dva stříbrné kufříky, které byly předány Ahtisaarimu. Zdroj zevnitř UNOSEKu potvrdil, že kufříky obsahovaly hotovost, a že byly

odevzdány zvláštnímu vyslanci OSN Ahtisaarimu. Dvanáct dní poté v 17:44 (místního času) navštívilo UNOSEK totéž auto, ale poznávací značka byla odstraněna. Tentokrát to byl osobně Exhet Boria, kdo se dvěma osobními strážci vstoupil do budovy, opět nesouc dva stříbrné kufříky. Exhet Boria je kosovský Albánec, zapojený do organizovaného zločinu a obchodu s heroinem v Evropě. Je „pravou rukou“ albánského miliardáře a mafiánského bosse Behgjeta Pacolliho, žijícího ve Švýcarsku.

 

Agenti BND zjistili, že ony čtyři kufříky měly diplomatické označení a zaznamenali, že nakonec – kvůli svému diplomatickému označení – dorazily do Finska bez prohlídky  a byly  doručeny do Ahtisaariho domu. Celková hotovost obsažená v kufřících činila 40 miliónů eur. Němečtí agenti také potvrdili, že Ahtisaari měl mnoho telefonických hovorů s Pacollim.

 

Kromě toho, 28. února 2007 ve 23:47 (místního času), zaznamenali agenti BND  příjezd vozidla NATO KFOR (Kosovo Force) s pohonem na čtyř kol, které vezlo dvě ženy doprovázené Boriovým osobním strážcem. Tyto ženy se v Ahtisaariho bytě zdržely do 05:17 příštího dne a odjely stejným autem.

 

Úřad zvláštního vyslance OSN pro Kosovo odpověděl STT, že “tento pošetilý příběh pochází ze srbského tisku (Bosna & Hercegovina). Nemáme k tomu, co dodat”, řekl  Ahtisaariho mluvčí Remi Derlo, sídlící ve vídni. Podle STT se OSN ani sám Ahtisaari k obviněním nevyjádřil.

 

Předseda národního shromáždění Srbska Oliver Dulič nicméně provedl formální  zkoumání dotyčných tvrzení, aby se Ahtisaariho zapletení se s albánským organizovaným zločinem potvrdilo.

 

21. června 2007, právě v den, kdy byla obvinění proti Ahtisaarimu zveřejněna,  odmítla Rada bezpečnosti na svém zasedání americko-britský návrh, aby  vyjednávání bylo na 120 dní přerušeno a poté byl přjat Ahtisaariho plán, který by dal Kosovu nezávislost. Tentýž den také EU varovala Albánce v Kosovu před jednostranným rozhodnutím/jednáním, neboť toto by mohlo být označeno za “nezodpovědné chování”.

 

Pracoviště GIS/ Defense & Foreign Affairs v jihovýchodní Evropě provedlo výzkum na Balkáně a ze spolehlivých zdrojů bylo zjištěno, že zpráva BND skutečně existuje a že obsažené informace nejsou „srbskou fikcí,“ ale realitou. Tento výzkum také odhalil další zaručené a potvrzené informace. Například se potvrdilo, že bývalý vůdce KLA Hašim Thači (známý jako „had“ z KLA) vytvořil plán 100 dní za kosovskou nezávislost. Počítalo se s tím, že se v listopadu 2007 budou konat volby, kosovský parlament bude mít 120 křesel, z nichž 100 křesel obsadí Albánci, 10 Srbové a 10 zbývající menšiny v Kosovu. Vítězem voleb by byl Hašim Thači, který by získal 75 křesel. Zbývajících 25 křesel by obsadily albánské strany v Kosovu. Albánské strany předpokládaly, že Srbové volit nebudou, takže 10 srbských křesel by opět získali zástupci Hašima Thačiho.

 

První schůze kosovského parlamentu by podle plánu rozhodla a vyhlásila jednostrannou deklaraci kosovské nezávislosti (UDI [= unilateral declaration of independence, pozn. překl.]). Podle vysoce spolehlivého zdroje by Thači a jeho přátelé provedly svá rozhodnutí jednostranně a bez ohledu na rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, bez ohledu na to, co by toto mohlo znamenat pro bezpečnost daného regionu.

 

Zdroje GIS/ Defense & Foreign Affairs mezitím potvrdily, že zpráva BND obsahuje značné množství dalších informací o tom, že další členové personálu mezinárodního společenství v Kosovu jsou zapleteni do korupčních aktivit, z čehož lze usuzovat, že OSN nyní bude pod tlakem objevujících se informací/faktů uvažovat o rozdělení Kosova spíše, než o přijetí Ahtisaariho plánu, který by garantoval úplnou nezávislost Kosova.

 

            Viz také: Defense & Foreign Affairs Special Analysis, June 27, 2007: The Road to Peace in the Balkans is Paved With Bad Intentions, od Gregoryho Copleye.

Tato zpráva vychází z Copleyova projevu z 27. června 2007 pro PanMacedonian Association ve Washingtonu, DC. V rámci této prezentace Copley poznamenal, že Ahtisaari předtím, než se stal zvláštním vyslancem OSN, spolupracoval s International Crisis Group (ICG) mezinárodního finančníka George Sorose. ICG měla, dokonce již v této době, pevný zájem na nezávislosti Kosova pod KLA. A George Soros již vypracoval obchodní dohody s KLA, aby získal koncese na kosovské zdroje a veřejné podniky, atd.

 

            Také:

 

Defense & Foreign Affairs Special Analysis, November 13, 2006: Kosovo Inches Closer to a Form of Independence under US and UN Pressure.

 

Defense & Foreign Affairs Special Analysis, January 31, 2007: Arms Smuggling Routes Enhance Extremist Capabilities in South-West Balkans; Albanian Separatists Expected to Mobilize in Spring if Kosovo Does Not Get Independence.

 

Defense & Foreign Affairs Special Analysis, February 2, 2007: As Ahtisaari Plan Delienates Essentially Independent Kosovo, Jihadists Move to Expand

Ops in FYROM, Greece, Serbia. A související text: Main Points of UN Ahtisaari Plan for Kosovo.

 

Defense & Foreign Affairs Special Analysis, February 16, 2007: Kosovo Independence Demands Parallel the 1938 Sudetenland Scenario.

 

Defense & Foreign Affairs Special Analysis, February 28, 2007: Kosovo Albanian Power Struggles and Attendant Factors Overwhelm UNMIK Capacities as Major Violence Looms.

 

ONLINE REFERENCE v SRBŠTINĚ:

 

Původní článek ve Fokus Daily. http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=2&vijest=1649

O den později zveřejněno zde:

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status&vest=105265&datum=2007-06-25

 

Zdroj: http://www.savekosovo.org/documents/DailyJul1007.pdf