Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 775 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Libye pevně proti nezávislosti Kosova Email

Libye vyjádřila svůj pevný postoj, že neuzná kosovskými separatisty jednostranně vyhlášenou nezávislost bez ohledu na intenzivní světový tlak na uznání ze strany velkých západních velmocí, potvrdil srbský ministr zahraničí Vuk Jeremič po svých rozhovorech s libyjským prezidentem Muamarem Kaddáfím.

„Měl jsem příležitost hovořit s vedoucími představiteli libyjské vlády, s premiérem, s ministrem zahraničí, s ministrem pro Africkou unii a také s Muamarem Kaddáfím,“ řekl  Jeremič a charakterizoval jejich postoj jako „pevný a neměnný.“

 

Jeremič řekl, že zde neexistuje ani náznak možnosti, že by Libye přestala podporovat Srbsko.

 

„Pro nás je toto velmi důležité s ohledem na postavení Libye v organizacích, kterých je členem. Jde především o Africkou unii, které předsedá, což má vliv na země Hnutí nezúčastněných a arabský svět,“ řekl Jeremič.

 

Jeremič řekl, že libyjská podpora je také důležitá kvůli tomu, že v několika posledních týdnech nejmenované státy tlačí svět k uznání ilegálního vyhlášení nezávislosti, které učinili kosovští separatisté. Intenzivní tlak souvisí se 17. dubnem, kdy Mezinárodní soudní dvůr začne jednat o ilegalitě deklarace nezávislosti, kterému Spojené státy zašlou dopis, ve kterém budou tvrdit, že ilegální odtržení je legální.  

 

„Během rozhovorů jsme se dohodli na ustavení smíšeného srbsko-libyjského výboru pro spolupráci, který se v červenci sejde v Bělehradu, protože zde existuje značný zájem o společné projekty v zemědělství a farmaceutickém průmyslu,“ řekl Jeremič.

 

Libye se po rozhovorech vyjádřila, že nabídne pozvání srbskému prezidentovi Borisi Tadičovi k oficiální návštěvě Libye, který bude čestným hostem na setkání Africké unie.

 

Při oficiální hostině pořádané Kaddáfím se Jeremič setkal se zástupci Tanzánie a Srí Lanky, obě země vyjádřily svůj tvrdý odpor vůči kosovskému separatismu.

 

„Hovořili jsme o prohlubování spolupráce v Hnutí nezúčastněných. V dubnu proběhne setkání na ministerské úrovni, v červenci Summit, Srbsko se zúčastní obou akcí,“ řekl Jeremič.

 

Srbsko má podle Jeremiče  v plánu bránit na těchto mezinárodních fórech svoji suverenitu a územní celistvost.

 

SERBIANNA 9. dubna 2009