Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 96 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Pelević zahájil hladovku, protože nesmí na Kosmet Tisk Email

Neděle, 9. března 2014Lídr "Vlastenecké fronty" Borislav Pelević započal hladovku, protože mu byl na administrativním přechodu Jarinje odepřen vstup na Kosovo a Metochii.

"Narodil jsem se tady, vystudoval školu, zde jsou hroby mých předků," řekl Pelević televizi Most ve Zvečanu.

Doprava na administrativní linii Jarinje probíhá bez narušení, a Pelević sedí v automobilu zaparkovaném pár metrů od policejního kontrolního stanoviště.

- - - -

Zdroj: http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/387524/Pelevic-zapoceo-strajk-gladu-jer-ne-moze-na-Kosmet

překlad vd

Poznámka překladatele: Borislav Pelević je doktor věd, nezávislý srbský poslanec, který v roce 2012 vystoupil ze Srbské pokrokové strany na protest proti její politice. Byl kmotrem Željka Ražnatoviće Arkana. Jako dobrovolník se účastnil válečných akcí v letech 1991-1995 a byl dvakrát těžce raněn. Byl několikrát vyznamenán. Speciální srbská prokuratura jej obvinila z válečných zločinů spáchaných v roce 1992 ve Zvorniku (Bosna). Při procesu se ukázalo, že jej křivě obvinili tři konkurenti ze Srbské radikální strany. Obžaloba byla zrušena jako neodůvodněná. Je rodák z vesnice Bublje u Peči (Kosovo a Metochia – Kosmet).