Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 117 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Schröder: V roce 1999 jsme porušili mezinárodní právo, když jsme zaútočili na Srbsko. Totéž se teď děje na Krymu! Tisk Email

Pondělí, 10. března 2014Poslali jsme tam naše letadla ... na Srbsko a společně se silami NATO jsme bombardovali suverénní stát, a přitom neexistovalo usnesení Rady bezpečnosti OSN.

BERLÍN - Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder řekl, že to, co se děje na Krymu je porušením mezinárodního práva a přiznal se k útoku NATO na Srbsko v roce 1999 bylo rovněž porušením mezinárodního práva.
"To, co se děje v Krymu, je porušením mezinárodního práva," řekl Schröder v Hamburku setkání organizovaném týdeníkem "Die Zeit". Nepřál si kritizovat

ruského prezidenta Vladímira Putina.

Schröder nicméně řekl, že jako německý kancléř v jugoslávském konfliktu porušil mezinárodní právo.

"Poslali jsme tam naše letadla … na Srbsko a spolu se silami NATO jsme bombardovali suverénní stát a přitom chybělo rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN ..." řekl Schröder a zdůraznil, že on proto je tak opatrný se "zvedáním prstu". V obou případech jde (podle Schrödera) formálně o porušení Charty OSN.

Schröder vyjádřil svoji skepsi, pokud jde o motivy bývalé šéfky ukrajinské vlády Julije Tymošenkové s poukazem, že nikdo neví, jakého druhu jsou její materiální zájmy. Dále varoval před nebezpečím, že finanční podpora, pro kterou on je, by mohla jít špatnými kanály.
V souvislosti s ukrajinskou krizí Schröder opět kritizoval Evropskou unii a řekl, že vedení Evropské komise si neuvědomilo, že Ukrajina je kulturně rozdělenou zemí.  
"Ptám se, zda je to správné kulturně rozdělenou zemi jakou je Ukrajina, postavit před alternativu – buď dohoda o přidružení s EU nebo celní unie s Ruskem?", řekl Schröder.

- - - -

Zdroj: http://www.kurir-info.rs/

překlad vd