Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 881 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vitina: zničení zahrady na pozemcích církve Tisk Email

Středa, 19. března 2014Minulou noc (17.-18.3.2014) se neznámí pachatelé vlámali na církevní pozemky ve vesnici Mogila a způsobili materiální škody na zahradě, kde klíčila sadba zelenina pro Národní kuchyni eparchije raško-prizrenské. Oznámilo to Rádio KiM.

Podle Svetlany Stevićové, předsedkyně nevládní organizace "Majka devět Jugovića", která ve spolupráci s diecézí se stará o vývařovny na Kosovu. Zloději se prostříhali drátěným plotem,

zničili foliovník, zničili vysazenou kulturu zeleniny a ukradli čerpadlo a hadice, které sloužily k závlaze zahrady.

Stevićová poukázala na to, že škody, které včera večer zahrada utrpěla, budou mít za následek, že někteří lidé, pro které jsou určeny polévky z vývařoven Národní kuchyně zůstanou hladoví.

"To je zahrada o rozloze jednoho hektaru a třicet šest akrů. Škody jsou velké, protože když rozřežete plast foliovníku, musí se vyměnit. Přestříhané dráty a zničené sazenice, které by měly být brzy zasazeny. Ukradena byla i pumpa a hadice pro zalévání zahrady," řekl Stevićová.

„Je hrozné, že se takové útoky na církevní majetek objevují v době, kdy si připomínáme 10. výročí Březnového pogromu. Modlíme se, aby se ty nešťastné události neopakovaly. Takové chování vzbuzuje strach a úzkost nás všech, kteří zde žijeme."

Případ byl nahlášen kosovské policii, která následující ráno zahájila šetření.

- - - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/drustvo/vitina-unistena-basta-na-crkvenom-imanju.html překlad vh

Poznámka redakce: s humanitární společností „Majka devět Jugovića“ naše sdružení spolupracuje při distribuci peněz a materiální pomoci nejpotřebnějším členům národnostních menšin, žijících v ghettech na Kosovu a Metochii.