Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 922 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Starostové ze severu: Odsoudit myšlenku štěpení Srbska Tisk Email

Pátek, 21. března 2014Starostové čtyř obcí ze severního Kosova vyzvali představitele EU, aby veřejně odsoudili ideu rozdělení Srbska a chránili jeho územní celistvost.

Starostové obcí Zvečan, Severní Mitrovice, Zubin Potoka a Leposaviće ve společném prohlášení uvedly, že trpělivě čekali že od zástupců mezinárodního společenství uslyší odsouzení takových prohlášení.

"Jsme zklamáni z mlčení zástupců EU a diplomatů, kteří se sešli v diplomatické skupině Přátelé jižního Srbska, kteří si jen zřídka nechají ujít příležitost, aby vydávali prohlášení o každé události v Preševu ​​a Bujanovci, ale tentokrát jsou zticha," uvádí se v prohlášení.

"Politika dvojích standardů vedla ke kosovskému konfliktu, a teď už není možné hlasitě hájit územní celistvost Ukrajiny, a ještě hlasitěji mlčet, když se ozývají požadavky na rozdělení Srbska."

Starostové varovali, že v případě, že prohlášením o rozdělení Srbska nebude nic stát v cestě, může to vést k nedozírným následkům na celém Balkánu. Politika dvojího metru se musí zastavit.

Předseda obce Bujanovac Jonuz Musliu, bývalý politický vůdce „Osvobozenecké armády Preševa, Medvedže a Bujanovec" řekl, že v případě, že ukrajinský region Krym se přidruží k Rusku, stejné právo by měla být dáno i obcím Bujanovac a Preševo, jejichž obyvatelé se v roce 1992 v referendu přiklonilo pro vstup do Kosova.

- - - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/saopstenja/gradonacelnici-sa-severa-osuditi-ideje-o-cepanju-srbije.html překlad vh

Poznámka redakce: Jihosrbská oblast Preševa a Bujanovce sousedí s Kosovem a je oblastí s převažující albánskou populací. Od roku 1999 se i zde odehrávají teroristické akce albánských separatistů, včetně vražd, pumových útoků a individuálního teroru. Albánci žádají odtržení od Srbska a připojení ke Kosovu.