Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 224 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Poděkování za účast na pietní demonstraci Tisk EmailVážení přátelé,

jménem občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu vám děkuji za účast na vzpomínkové pietní demonstraci k 15. výročí agrese NATO proti Jugoslávii a Srbsku. Zdravím také přátele na Slovensko a do Polska, kde proběhla podobná shromáždění.

Václav Dvořák - předseda sdružení

Praha, 25. března 2014Na pietní demonstraci se sešlo přes 200 lidí, českých občanů a příslušníků srbské menšiny v Praze. Promluvili: bývalý ministr zahraničních věcí ČR Jan Kavan, poslanec Sněmovny Parlamentu ČR Jaroslav Foldyna, Jana Volfová, bývalý diplomat a spisovatel literatury faktu Miroslav Polreich, ředitel Ústavu novodobých dějin Srbska profesor Momčilo Mitrović. Srbskou báseň a její český překlad přednesla paní Jelena Čirićová.

Další vzpomínkovou akci chystáme na sobotu 26. dubna 2014 - pietní vzpomínku na bojovníka za svobodu ujařmených národů Rakousko-Uherska Gavrila Principa, který zemřel jako vězeň ve zdech Malé terezínské pevnosti.

Bližší informace uveřejníme na našich stránkách a na facebookové skupině Přátelé Srbů na Kosovu.