Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 903 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
V Kosovu Polji kamenovali dům rodiny Mitrovićových Tisk Email

Pátek, 4. dubna 2014Neznámé osoby kamenovaly rodinný dům Vladimira Mitroviće v obci Bresje v okrese Kosovo Polje. Nedošlo k žádnému zranění, ale vznikla hmotná škoda, hlásí Rádio KiM.

Útok se odehrál večer 1.4. 2014 asi v 22:30, a podle Mitrovićů "to vypadalo jako bomba."

Mitrović řekl, že seděl s manželkou v pokoji, když přes zavřené okno vletěl jeden ze čtyř kamenů, které zamířily na jejich dům.

Policie provedla vyšetřování. Mitrović prohlásil, že netuší, kdo byl útočníkem, a že se bál o bezpečnost své čtyřčlenné rodiny.

Tato rodina už dříve zažila nepříjemné chvíle. Před pár lety neznámí útočníci na ně házeli lahve.

Úřad pro Kosovo a Metochii vyzval mezinárodní společenství a instituce v Prištině, aby konečně něco udělaly, a zejména, aby našly pachatele a odsoudily útoky na Srby a jejich majetek.

"Přežití Srbů není možné, pokud není zaručeno, že nikdo nehrozí jejich životy a nezničí nebo si nepřivlastní jejich majetek, a dokud někdo nebude odpovídat zda to, když se něco takového stane."

A starosta Gračanice Branimir Stojanović odsoudil kamenování domu, hlásí agentura Beta. "Žádáme, aby mezinárodní společenství a kosovská policie zastavily útoky na Srby v souladu se svým mandátem, a aby jim umožnily život bez strachu a úzkosti," řekl Stojanović.

V obci Bresje žije asi 50 srbských rodin.

- - - -

Zdroj: http://www.kosovo-metohija.com/

překlad vd