Miloš Zeman kritizoval uznání Kosova ale invazi NATO do Srbska schválila právě jeho vláda |
![]() |
![]() |
Sobota 5. dubna 2014
Prezident Miloš Zeman se při včerejší návštěvě Srbska vyslovil proti tomu, že „Schwarzenbergova“ vláda spěchala sÂÂ uznáním samostatnosti Kosova. V srbském městě Ruma okomentoval i snahy o vytvoření kosovské armády. „Zastávám názor, že Kosovo, které řada zemí neuznala, je jemně řečeno, velmi podivný stát se silným vlivem narkomafií,“ prohlásil český prezident. Rádi bychom mu za jeho slova zatleskali – ale jde to těžko.
Dvojí tvář
Případná armáda samostatného Kosova by podle Miloše Zemana byla totéž, co kosovsko-albánská teroristická organizace UÇK. „Já se domnívám, že vzhledem k tomu, že UÇK, tedy Kosovská osvobozenecká armáda, předvedla v době jugoslávské války celou řadu teroristických činů, pak bych se samostatné kosovské armády, která by nebyla ničím jiným než UÇK ve zbrani, poněkud obával. Uvědomte si, že součástí příslušných mírových dohod bylo i rozpuštění UÇK. No a teď byste ji fakticky znovu obnovili,“ řekl český prezident.
To jsou jistě zlatá slova, ale od Miloše Zemana znějí značně pokrytecky. Vždyť to byl právě on, kdo stál vÂÂ čele české vlády veÂÂ chvíli, kdy NATO - sÂÂ naší podporou - Srbsko napadlo. Byla to jednobarevná vláda sociální demokracie, která pod jeho vedením dala zelenou útokům aliančních letadel na civilní srbské obyvatelstvo, na bombardování nemocnic i infrastruktury, které Václav Havel, neblahé paměti, přivítal jako „humanitární bombardování“. Ani později jsme neviděli, že by proti této agresi NATO Miloš Zeman jako premiér hlasitě protestoval.
Kosovo je Srbsko, ať žije EU!
Korunu pokrytectví nasadil Miloš Zeman svými výroky vÂÂ Bělehradě při setkání se svým protějškem, srbským prezidentem Tomislavem Nikolićem. "Pevně věřím, že Srbsko se v dohledné době stane členským státem Evropské unie. I když je mi sedmdesát let, doufám, že se toho ještě dožiju," řekl svému hostiteli. Nebyly to ale právě státy Evropské unie, které se podílely svými armádami či souhlasem na likvidaci srbské samostatnosti? A nebyla to opět EU, která se rozhodujícím způsobem zasadila o odtržení Kosova od Srbska a vytvoření loutkového státu narkomafií, jak o něm nyní – správně - Zeman mluví?
Jak může někdo v jedné chvíli kritizovat odtržení Kosova a vytváření kosovské armády – aÂÂ zároveň mluvit o potřebě vstupu Srbska do EU? Může, jmenuje-li se Miloš Zeman. Jen on dokáže se svou příslovečnou „nonšalancí“ ignorovat všechna fakta, která jsou s temnou rolí EU při likvidaci Srbska spojena. Některá zÂÂ nich, jež by právě vÂÂ současném stejně pokryteckém dění okolo Ukrajiny neměla vÂÂ žádném případě zapadnout, nám nabízí při listování vÂÂ knize Srebrenica Štěpán Cháb. I když se vÂÂ některých analogiích sÂÂ rozpadem Československa podle nás mýlí, podstatná část jeho textu určitě stojí za zamyšlení:
„Před patnácti lety zuřila vÂÂ rozpadající se Jugoslávii válka. Válka vedená NATO, USA a EU (takže zdánlivě celým světem) proti Srbům. Srbové byli líčeni zbytku světa přes média jako bezcharakterní vrazi, kteří baží jen po krvi, znásilňování a po hromadných popravách svých odpůrců. Jako pomník jejich zrůdnosti byl uměle vypracován plán Srebrenického masakru, kde papírově zemřelo sedm až osm tisíc lidí a světu byly tyto papíry popisovány jako zohavená těla nešťastníků popravených kulkou do týla. Tvrdí nedávno vydaná kniha Srebrenica autora Alexandera Dorina.
Mýtus Srebrenického masakru je vÂÂ knize systematicky napadán, jsou předkládány důkazy oÂÂ jeho neexistenci, nebo alespoň daleko menším počtu obětí svezených zÂÂ různých stran aÂÂ zÂÂ různých válečných bojůvek, nikoliv poprav, právě do Srebrenice, kniha napadá soudní praxi vÂÂ Haagu, která cíleně zamlčovala různá fakta, nedávala dostatečný prostor pro obhajobu, citelně stranila obžalobě, kniha odhaluje několik svědků figurujících vÂÂ Haagu, kteří si svá svědectví vymýšleli, což ukazuje na spoustě nesrovnalostí vÂÂ jejich výpovědích, jednalo se oÂÂ svědky klíčové, nikoliv okrajové aÂÂ bezvýznamné, ukazuje na konkrétních příkladech podjatost soudců vÂÂ Haagu.
Politické procesy
Při čtení knihy na člověka padne pocit, že se opět ocitl u politických procesů zÂÂ padesátých let minulého století vÂÂ naší republice. Jeden zkreslený fakt následuje druhý, média jsou plná emocí, nikoliv informací, svědkové jsou nuceni lhát, obžalovaní jsou nuceni přiznávat se kÂÂ věcem, které nespáchali aÂÂ to prostým soudním obchodem, při kterém, když se obžalovaný přizná kÂÂ danému prohřešku, nebude na něj svalena vina za jiný prohřešek, aÂÂ tudíž si odsedí jen deset namísto pětadvaceti let. Dobrý obchod, patnáct let života za trochu lhaní. Je to zvláštní, když si jeden uvědomí, že žijeme vÂÂ demokracii, vÂÂ právním státě, když si jeden uvědomí, že soudy vÂÂ Haagu a Štrasburku jsou tou nejvyšší instancí slepé spravedlnosti, které se vina nejdřív musí dokázat, aby mohla soudit.
Ale proč to všechno? Československo bylo nenásilně, ale nepřirozeně rozlomeno vejpůl, bez referend, bez ptaní se občanů, kteří by sÂÂ vynuceným rozvodem republik téměř jistě nesouhlasili. Proč taky, malá republika je oÂÂ to méně schopná konkurovat ostatním zemím. VÂÂ politice neplatí věta – co je malé, to je roztomilé – aÂÂ republiky velikosti štěněte, na ty se bere jednoduše klacek aÂÂ řve se plať, lehni, ani se nehni a nekrofej, když mluví páni.
Rozděl a panuj
Československo nebylo velkým státem, ale nebylo ani státem malým. Muselo by se sÂÂ ním počítat, alespoň trochu. Jakmile se rozpadlo na dva kusy, stalo se dvěma malými státy, které jsou, když ne kÂÂ smíchu, tak alespoň kÂÂ rozpačitému odkašlání, které snad jen náhodou připomíná krásné německé „nieder“.
Jugoslávie byla krapet větší než Československo. Pokud by zůstala vcelku, mezinárodní politika by musela na její připomínky reagovat jako se reaguje na protivníka či společníka, nikoliv jako na cvičenou opičku. Rozpad Jugoslávie byl tedy západními mocnostmi velmi žádaným.
VÂÂ knize Srebrenica je před čtenáře nakladen soupis zájmových skupin, které na rozpadu Jugoslávie přímo trvaly aÂÂ proto ho nepřímo podporovaly. Mezi prvními bylo Německo, zájmová skupina sÂÂ děsivou sílou. Dalším na řadě byly USA, další děsivá síla. Ale proč? Pád železné opony dal Evropské unii, potažmo Spojeným státům americkým, kÂÂ dispozici nové pole nezorané, nezregulované a nezreformované do podoby impotentního liberálního lidskoprávního homosexuála.
Plánované rozervání Jugoslávie
Sovětský svaz se vÂÂ křečích rozpadal, jediný adekvátní nepřítel byl tedy na chvíli mimo hru aÂÂ vÂÂ ten moment bylo nanejvýš důležité jednat. Rozložit velký stát na několik malých podstátů, aÂÂ tím mu sebrat možnost obrany. Zatímco se východní a západní Německo spojuje do jednoho obludného státu, už plánuje rozpad států, kterým chce ekonomicky aÂÂ posléze iÂÂ politicky vládnout. VÂÂ časech přetahování se oÂÂ politickou moc nemá malý stát možnosti prosadit pro své občany výhodné podmínky pro život, je nucen přijmout podmínky nadiktované. Jugoslávie nemusela přijímat diktát, aÂÂ proto byla uměle rozložena, aby diktát přijala bez reptání.
Západní mocnosti nemohly chtít na východě státy, které by jim byly schopné politicky konkurovat. Řetězy nesvobody, kterými byly postkomunistické státy svázány, nebyly přeseknuty demokracií, jen byly předány ze Sovětského svazu do rukou západu. Nadále žijeme vÂÂ nesmírné nesvobodě, vÂÂ informační bublině, kde je nám podsouváno, že můžeme plkat, co se nám zamane a nikdo nás nezavře, že můžeme do Německa za nákupy a nikdo nás nezavře, že můžeme poslouchat hudbu jakou chceme, ale ta politická nesvoboda státu jakožto celku je obludná. ZÂÂ jedné poddanosti jsme se tak dostali do poddanosti jiné, vÂÂ mnohém horší.
Nyní je Srbsko zemí poníženou a zničenou. Slovo Srbska nemá váhu, je bezvýznamné, zbytečné, mezi sebou se baví jen ti velcí. Slovo Chorvatska je bezvýznamné a malé, mezi sebou se baví jen páni. Slovo Černé Hory je bezvýznamné aÂÂ malé, aÂÂ tak dále až kÂÂ České republice, jejíž slovo je bezvýznamné aÂÂ malé, doslova nicotné. Pravidla totiž už zase, nebo stále ještě, určuje někdo úplně jiný.“
- - - -
Zdroj:ÂÂ http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/932-milos-zeman-kritizoval-uznani-kosova-invazi-nato-do-srbska-vsak-schvalila-prave-jeho-vlada-uloupene-kosovo-film-ct-ktery-nasi-divaci-nesmeli-videt-ukazeme-vam-ho.htm
Film „Uloupené Kosovo“ ke zhládnutí na výše uvedených stránkách Protiproudu. |