Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 853 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozpaky mezi Albánci kvůli Zvláštnímu soudu pro válečné zločiny Tisk Email

Pondělí, 7. dubna 2014Poslanci Demokratické strany Kosova (DPK) premiéra Hashima Thaçih nejsou připraveni hlasovat pro založení Zvláštního soudu pro válečné zločiny, který se bude zabývat zločiny, které se odehrály na Kosovou během války v letech 1998-99. Píše to dnešní prištinský list Tribuna.

Poslanci DPK, jak uvádí list, vidív založení osudu útok na UÇK. Rozhodnutí o zřízení soudu musí přijmout kosovský parlament a to dvoutřetinovou většinou, tedy hlasy nejméně 80 poslanců. Podle Kuriru je proces zřízení soudu v konečné fázi, což je jeho nejtěžší část.

Lídr DPK a premiér Kosova Hashim Thaçi se střetává s ohromnými tlaky a velkými problémy uvnitř strany, protože poslanci si nepřejí hlasovat pro dokument, který by umožnil zřízení soudu. Řeklto Tribuně vysoký funkcionář DPK.

Hnutí Sebeurčení se v kosovském parlamentu postavilo proti založení soudu a zdůrazňuje, aby se takový soud založil v Srbsku pro zločiny spáchané na Kosovu. Poslanci největší opoziční strany Demokratického svazu Kosova sejně jako Alinace pro budouicnost Kosova (AZBK) se ke zřízení soudu jasně nevyjádřili, přičemž vůdce AZBK Ramush Haradinaj den předtím upozornil, že pokud nebude Parlament Kosova připraven založit tento soud, bude zřízen z rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

Zahraniční představitelé na Kosovu trvají na tom, aby se rozhodnutí o novém mandátu mise EULEX a o zřízení Zvláštního soudu dosáhlo před rozpuštěním parlamentu a vyhlášením voleb do kosovské sněmovny.

- - - -

Zdroj: http://www.vesti-online.com/

překlad vd