Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 858 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Cesta do Kosova a Metohije Email
Naše sdružení příští týden pořádá cestu do Kosova a Metohije. Máme v plánu navštívit několik srbských enkláv, mezi nimi i rodiny, které se zapojily do projektu „Adopce na dálku“. Dále máme na programu návštěvu srbské školy a mateřské školky v Orahovci. Tentokrát pojedeme i do Gračanice navštívit kontejnerové sídliště a také dva romské uprchlické tábory v blízkosti Kosovské Mitrovice Česmin Lug a Osterode, kde lide několik let žiji na půdě, jež je tak kontaminována, že místní máji tolik olova v krvi, že i mezinárodni lékařská komora bije na poplach.

Během naší cesty se také zrealizuje několik nových  projektů, jako je dílna pro děti, nebo spolupráce mezi českým a srbským gymnáziem.

Cíl cesty máme jasny: rozdat veškerou pomoc, kterou přivezeme s sebou a ukázat, že lidé v České republice na srbský národ nezapomněli.

Tímto článkem chceme poděkovat všem, kteří přispěli jak finančně, tak v podobě věcných darů.

Pokud byste do odjezdu chtěli přispět třeba hračkou, fotbalovým míčem nebo dresem pro kluky, napište nám do pondělka, 27. 4. e-mail na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo volejte na telefon 777-34-34-24

 

               Občanské sdružení“Přátele Srbů na Kosovu“.