Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 558 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovo: Srbskému navrátilci ukradli krávu Tisk Email

Pátek, 11. dubna 2014Žač – včera ráno (10.4.2014) neznámí pachatelé ukradli krávu Žarku Jevtićovi, srbskému navrátilci z metochijské vesnice Žač v okrese Klina. Oznámil to starosta obce Nebojša Drljević. Podle něj krávu odvedli z maštale.

Starosta Drljević řekl agentuře Beta, že rodina Jevtićů koupila krávu za peníze, které ji poslal donátor z Kanady. Jevtić se minulý rok vrátil do Žače se ženou a pěti dětmi.

Kosovská policie provedla obhlídku místa činu a zahájila vyšetřování krádeže.

Navrátilci ve vesnici Žač byli dosud cílem mnoha útoků a krádeží.

Úřad pro Kosovo a Metochii dnes odsoudil incident v metochijské vesnici Žač, kde neznámí pachatelé včera ráno rodině navrátilců s pěti dětmi ukradli krávu, koupenou za prostředky, které poslal dárce z Kanady.

„Upozorňujeme kompetentní místa v Prišitně, že touto cestou bylo rodině Jevtićových, která se minulý rok vrátila do Žače, ohroženo přežití, protože ukradená kráva byla vším pro zajištění výživy jejich dětí,“ uvádí se v prohlášení úřadu.

Zmíněný úřad požádal ve svém prohlášení, aby odpovědné kosovské instituce vypátraly a potrestaly pachatele za tuto „především nehumánní událost, která zpochybňuje návrat Srbů na jejich opuštěné majetky a jejich udržitelné přežití.“

- - - -

Zdroj: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=04&dd=10&nav_category=640&nav_id=834908

překlad vh

- - - -

 

Poznámka redakce: Žač je jednou z kosovsko-metochijských vesnic, kam se před několika roky začali srbští sedláci vracet. Mnoho měsíců včetně zimy se svými rodinami prožili pod stany. Opravily sovje domy, postavily nové a do vesnice vrátili život. Přátelé Srbů na Kosovu svým malým dílem přispěly k jejich návratu. Proto jejich těžkou situaci známe. Minulý rok nabídl režisér Václav Dvořák vedením České televize natočení dokumentárního filmu o srbské komunitě ve vesnici Žač, které je cílem útoků, šikany úřadů a kriminální činnosti jejich albánských sousedů. V námětu byla popsána situace obyvatel vesnice a těžkosti, s kterými se denodenně potýkají. Výše popsaná epizoda s ukradenou krávou je jen jednou z dlouhého řetěyce dalších. Vedení České televize v písemné odpovědi autorovi námětu, registrovaném pod č.j. 1072 napsala m.j. následující:

„Váš námět ŽAČ o těžkém návratu kosovských Srbů do rodné provincie je zcela jistě pozoruhodný, leč na první pohled traktovaný velmi jednostranně, přičemž srbsko-kosovskou problematiku nevyhnutelně zjednodušuje. K natočení dokumentu o životě srbské komunity v původně srbské obci, která je dnes součástí Kosova, je dle našeho mínění třeba většího osobního odstupu. Z uvedených důvodů proto tedy nemůžeme přikročit k jeho realizaci.“

Podepsán Jan Maxa, ředitel Vývoje pořadů a programových formátů ČT

A tak se opět český divák nedozví nic o licoměrné hře Evropské unie a Spojených států a albánských teroristů na právní stát a demokratickou společnost na území protiprávně okupovaných jihosrbských provincií Kosovo a Metochie.