Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 46 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbové nepotřebují přepsat historii, ale chtějí spravedlivý soud Tisk Email

24.dubna 2014 / Ratko PaićTakzvaný "náměstek ministra zahraničních věcí Kosova," Petrit Selimi v rozhovoru pro bělehradský deník "Danas" mimo jiné uvedl, že "srbská propaganda se snaží všemi prostředky využít obvinění Dicka Martyho aby změnila historii války na Kosovu."

Je však zřejmé, že pro Srbsko to vůbec není nutné, vzhledem k tomu, že historická fakta nezvratně svědčí v jeho prospěch, a to, co Selimi neuvedl je, že Srbsko se prostě snaží o spravedlivý soud, aby padly tresty za zločiny spáchané na kosovských Srbech.

Navíc Selimi na konci rozhovoru označil jako "vědeckou fantazií" nejdůležitější část zprávy Dicka Martyho, ve které je z obchodování s lidskými orgány (za tím účelem zavražděných srbských zajatců a unesených civilistů – pozn.překlad.) Hashim Thaçi, tedy Seljimiho bezprostřední šéf samozvané vlády Kosova, a je proto logický jeho pokus změnit téma a svalovat vinu na Srbsko.

A to, že Martyho zpráva vůbec nezní žádná science fiction, ale je to obžaloba vznesená na základě důkazů a důvodných podezření vypovídá například i ta jeho část, ve které se uvádí skutečnost, která již v roce 1999 unikla na veřejnost, že asi 300 Srbů bylo uneseno a převezeno do Albánie, kde jim byly v tzv. Žlutém domě vyjmuty orgány a pak byly dodány na kliniky po celé Evropě.

Tato podezření potvrdil i nález zbytků zdravotnických předmětů (nástrojů a krvavých stop – pozn.překlad.), a podle zprávy Rady Evropy ze dne 12. prosince 2010 jako organizátor únosů Srbů a obchodu s jejich lidskými orgány je označen dnešní Selimiho šéf - současný předseda vlády Thaçi a další členové UÇK.

Nicméně, jak je vidět, kosovský diplomat elegantně přeskočil tyto nepříjemné skutečnosti a ve výše uvedeném rozhovoru rovněž tvrdí, že "intervence NATO na Kosovu a povstání UÇK představují nejúspěšnější západní intervenci, která pomohla Srbsku i Kosovu vydat se směrem k evropské budoucnosti a zvláštní soud, který se chce vypořádat s Martyho tvrzeními, upevní legitimitu Kosova jako moderního evropského státu."

Nicméně, tato jeho vzletná slova bez reálného podkladu byla nechtě vyvrácena právě z místa, ze kterého by se to nejméně očekávalo - ze samotných Spojených států. Úřad pro diplomatickou bezpečnost amerického State Department u příležitosti velikonočních svátků vydal prohlášení, v němž se američtí občané na Kosovu vyzývají, aby byli opatrní, protože extremismu je na vzestupu, a ve kterém se to doslova vysvětluje tímto způsobem: "Vzhledem k občasným hrozbám směřujícím proti náboženským místům na Kosovu, zejména nejznámějším kostelům v městských centrech, Velvyslanectví USA chce upozornit všechny občany USA na Kosovu, aby byli opatrní."

 Proto se zdá, že samotné nedávné varování vlastních občanů USA ukazuje, že Kosovo není státním subjektem, a už vůbec ne moderním, jak tvrdí Selimi, a jestliže zazněly hrozby i proti těm nejslavnějším srbským kostelům v městských centrech v době největšího křesťanského svátku, a co víc, jak se uvádí ve zprávě Dicka Martyho, že hlavním organizátorem obchodu s lidskými orgány je označen místní premiér, pak je pochopitelné, že Srbové nemají potřebu přepisovat historii, protože ona svědčí ve jejich prospěch, ale že žádají jediné - spravedlivý soud nad známými zločiny.

- - -

Zdroj: http://facebookreporter.org/

překlad vh