Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 107 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Klášter Dečani: Graffiti UÇK na bráně Tisk Email

Pátek, 25. dubna 2014


Na bráně kláštera Visoki Dečani se objevili graffiti s nápisem „UÇK“ tak zvané Osvobozenecké armády Kosova. Oznámila to Eparchie1/ raško-prizrenská.

Provokativní nápis byl napsán na samotnou klášterní bránu Visoki Dečani a to jen několik málo desítek metrů od stanoviště italské jednotky KFOR.

„Epariche raško-prizrenská tento akt považuje za otevřenou hrozbu klášteru a jeho bratrstvu, které bylo za posledních 15 let tak zvaného mezinárodního míru na Kosovu

a Metochii čtyřikrát napadeno granátomety ze strany albánských extremistů, a kterým bylo mnohokrát opakovaně vyhrožováno“, uvádí se v prohlášení eparchie.

V prohlášení se dodává, že "tyto provokace a hrozby nejsou nic víc, než důsledek nacionalistické rétoriky, která je šířena v lokálních albánských médiích proti tomuto klášteru, v kterém mniši během války kromě jiných pomáhali i albánským uprchlíkům".

"Tento nejnovější incident je také ukázkou toho, že bezpečnost srbských klášterů na Kosovu a Metochii je stále zranitelná, a to i v případě, kdy svatyni střeží jednotky KFOR," píše se v prohlášení.

Igumen (opat - p.p.) kláštera Dečani archimandrita Sava písemně informoval mezinárodní představitele o tomto posledním incidentu a požadoval zvýšená ochranná opatření pro svatyni, která je od roku 2005 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

"I když tyto provokace ohrožují bezpečí mnišského života a pravoslavných poutníků, stejně jako mnoha turistů z celého světa, největší škody Kosovu působí zkutečnost, že je dnes jediným místem na území Evropy, kde jsou křesťanské památky a svatyně stále v nebezpečí," uvádí se v prohlášení.

Graffiti na bráně světově proslulého kláštera Visoki Dečani je poslední z řady podobných provokací. Nenávistné nápisy se před tím objevily na zdech kostela v Džakovici, a pak na srbských domech v Orachovci.

- - - -

1/ eparchie – biskupství

Zdroj: http://www.radiokim.net/