Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 502 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Přátelství s USA jako způsob sebevraždy Tisk Email

Neděle, 4. května 2014Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být přítelem Ameriky je fatální. Tento výrok Henryho Kissingera se připomíná, kdykoli USA začínají v tom či onom místě zeměkoule „potápět“ kvůli vlastním zájmům jim samým loajální politiky.

Další obětí amerických zájmů se může stát kosovský premiér Hashim Thaci, jeden ze zakladatelů smutně proslulé Kosovské osvobozovací armády, jejíž příslušníky hodlají dnes USA pohnat k soudu.

Americký prokurátor Clint Williamson již shromáždil velký počet důkazů zločinů příslušníků bývalé Kosovské osvobozovací armády a je jasné, že Thaciho jméno v každém případě tam zafiguruje.

To znamená konec jeho politické dráhy a možná dokonce i svobody.Smutný výsledek „přátelství“ s USA je zákonitý, míní známí ruští experti. Tady je mínění politoložky Veroniky Krašeninnikové:

„Jedním z nedávných příkladů toho, co se děje s předáky, kteří se přátelí s USA, je ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Existuje celá řada podobných příkladů. Když političtí lídři měli za to, že se s USA dá dohodnout ve svůj vlastní prospěch, počínaje panamským diktátorem Manuelem Noriegou a konče Saddámem Husajnem a Viktorem Janukovyčem, dopadlo to vždy špatně.“

Připomeneme, že Noriega byl odsouzen k 40 letům vězení, Husajn byl oběšen, kdežto Janukovyč… Ostatně, má štěstí, byl pouze svržen.

Historik Alexej Pilko se specializuje na historii mezinárodních vztahů druhé poloviny 20. a začátku 21. století. Uvádíme jeho mínění:

S USA se dá dohodnout v situaci rovnováhy sil. Rusko a USA jsou díky velkému jadernému potenciálu rovnoprávnými velmocemi. Jiná věc je, že Moskva často nechtěla využít tohoto potenciálu v dialogu s USA, a raději se vyhnula konfrontační politice. Nyní, i když nic pozitivního na tom není, se ale nedá nic jiného dělat: vracíme se o 25-30 let zpátky, do dob, kdy vztahy mezi SSSR a USA byly hodnoceny jako konfliktní, ale přece jen existovala spolupráce. Avšak v situaci nerovnováhy sil se s Američany dohodnout nedá.“

- - - -

Zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_05_02/Pratelstvi-s-USA-jako-zpusob-sebevrazdy-7768/