Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 56 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Selimi a jeho spolubojovníci nejsou vinni znásilněním Tisk Email

Úterý, 3. června 2014Mezinárodní soudní senát Obvodního soudu v Mitrovici zprostil bývalého vrchního velitele UÇK Sulejmana Selimiho a další tři jeho spolubojovníky obvinění z válečných zločinů.

Selimi, toho času velvyslanec Kosova v Albánii, byl spolu s Ismetem Hadžim, Nedžatem Ćubreljijem a Šefkijem Hisenim obviněn z terorizování a znásilnění dvou dívek z okolí Mitrovice.

Mezinárodní státní zástupkyně Diana Wilson po vynesení rozsudku uvedla, že šlo o velmi těžký a citlivý případ, a že zastupitelství pečlivě prozkoumá rozhodnutí soudu a rozhodne o případném odvolání.

„Uvědomujeme si význam tohoto případu pro národ Kosova a samotné oběti. Musí být jasné, že toto nebyl soud nad Osvobozeneckou kosovskou armádou, nýbrž obviněnými. Všem musí být jasné, že se nejedná o kolektivní, nýbrž o individuální odpovědnost.“

Prohlásila, že rozhodnutí soudu v souvislosti s tímto případem v žádném případě neovlivní poslání Kanceláře zvláštního zastupitelství Kosova zabývat se případy válečných zločinů, zejména těch, které se týkají sexuálního násilí.

Selimi současně čelí další obžalobě kvůli členství v “Drenické skupině” Osvobozenecké kosovské armády, jejíž členové jsou stíháni za válečné zločiny spáchané na civilním obyvatelstvu, a toto soudní řízení stále běží.

Obviněni v této kauze jsou také starosta obce Srbica a bývalý velitel drenické operativní zóny Sami Ljuštaku.

Dle této obžaloby je Selimi vinen sedmi trestnými činy, zatímco Ljuštaku, Sahit Jašari a Sabit Geci čelí obvinění z vraždy tehdejšího velitele policie v Glogovci Ivana Bulatoviće.

- - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/drustvo/selimi-i-saborci-nisu-krivi-za-silovanje.html,  překlad vz