Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 708 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Albrightová: Zásah spojenců v Kosovu je můj diplomatický úspěch Tisk Email

Čtvrtek, 12. června 2014Zásah v Kosovu považuje exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová za svůj největší politický úspěch, ale objevují se i pochybnosti. Zejména vzhledem k jejím obchodním aktivitám, které v Kosovu poté měla.

Opravdu se divím, že někdo může něco takového říkat,“ ohradila se Albrightová. Zdůraznila, že tehdy v Kosovu umírali lidé jen kvůli svému původu, zatímco nyní tam mohou v klidu žít.

„Podnikání v Kosovu je úplně jiná věc. Už patnáct let s Kosovem nic nedělám. Na začátku jsem tam dělala nějaký Telekom, ale to už nedělám,“ zaznělo vzápětí z úst exministryně, načež znovu zopakovala, že Američané tam šli jenom pomáhat lidem v uprchlických táborech. „Když je země v problémech, tak se jí musí pomoct. Tak jako se teď bude muset pomáhat Ukrajině,“ uzavřela Madeleine Albrightová v pořadu Interwiev.

Reflexe ukrajinských událostí u nás trpí jednostranností

Albrightová: Ukrajina bude potřebovat dlouhodobou pomoc od Evropy i USA

Aby se poměry na Ukrajině znormalizovaly, „bude to hrozně moc práce a potřebují pomoc. Nemají fungující ekonomiku, Porošenko jim bude muset vysvětlit, že to ještě bude těžké, že budou muset pracovat. Ale myslím, že oni tomu rozumějí. Já doufám, že nebude potřeba síla. Vždycky v to chci věřit. Tohle je velikánský problém ekonomický, ale to se dá zařídit, hlavně když tam Rusové nebudou.“

V situaci na Ukrajině vidí Albrightová paralelu s událostmi v Československu v roce 1989. „Bylo to velmi podobné na Majdanu jako na Václavském náměstí, protože tam byli lidé, kteří byli otrávení z toho, co dělala vláda, jak jim nedovolila dělat nic, co oni chtěli. Mysleli si, že mají právo říct, jak chtějí, aby se v jejich zemi vládlo.“- - -

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/