Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 801 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Osudy zmizelých stále nevyřešeny Tisk Email

Pátek, 13. června 2014Mezinárodní společenství nedokázalo rozkrýt zločiny spáchané na Srbech a zabránit jejich opakování,“ domnívají se ve Sdružení rodin zmizelých, zavražděných a zahynulých na území bývalé Jugoslávie.

Koordinace srbských sdružení rodin zmizelých, zavražděných a zahynulých osob na prostoru bývalé Jugoslávie vydala sdělení, že „mezinárodní společenství nedokázalo na Kosovu zabránit masovému porušování lidských práv a neučinilo nic pro to, aby válečné zločince a osoby, které se dopustily zločinů na civilním obyvatelstvu dostala před soudy.

Od doby zavedení dočasné správy Organizace spojených národů na Kosovu a Metochii bylo zaznamenáno více než 7 200 etnicky motivovaných útoků. Bylo zabito přes 1100 Srbů a občanů jiných národnosti, uneseno bylo 841 Srbů a přibližně 1000 bylo těžce zraněno,“ uvádí se ve sdělení Koordinace srbských sdružení rodin zmizelých, zavražděných a zahynulých osob na území bývalé Jugoslávie.Dále se dodává, že i přesto, že 10. června 1999 byla přijata Rezoluce 1244, kterou se mezinárodní společenství zavázalo chránit lidská práva „začínají od tohoto dne masová strádání a vyhánění Srbů a nealbánských menšin na Kosovu a Metochii.“

Albánská společnost na Kosovu i Metochii i dnes, více než 15 let od zastavení válečného konfliktu, neprokazuje ani náznak ochoty řešit zločiny spáchané na Srbech, a naopak, pokračuje v systematickém nátlaku na zbylé Srby a v ohrožováním jejich práv.“

Koordinace srbských sdružení rodin zmizelých na prostoru bývalé Jugoslávie se odvolává na zodpovědnost mezinárodního společenství a vyzývá je, stejně jako i vedení v Srbsku a na Kosovu, aby byla učiněna opatření k odhalení pravdy o zmizelých a zabitých, a pachatelé se zodpovídali před spravedlností.

- - - 

Zdroj: http://www.radiokim.net/

překlad VD