Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 779 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Raději Kosovo než vstup do EU, prohlásil Nikolić PDF Tisk Email

Úterý, 17. června 2014Pokud by si mělo Srbsko vybrat mezi vstupem do Evropské unie a zřeknutím se Kosova, vzdá se snah o členství v EU. V rozhovoru otištěném v dnešním vydání listu Večernje Novosti to řekl srbský prezident Tomislav Nikolić.

"Pokud bychom oficiálně dostali podmínku, zda Evropa, nebo Kosovo, vzdali bychom se evropské cesty," řekl Nikolić. Tvrdí, že EU v současnosti nechce přijmout Srbsko jedině kvůli Kosovu. A tak to podle něho může být ještě dalších sto let, protože Srbsko postoj ke "své jižní provincii nezmění".

Kosovo v únoru 2008 jednostranně vyhlásilo nezávislost na Srbsku, s čímž se Bělehrad do dneška nehodlá smířit. Srbsko letos v březnu získalo status kandidáta na členství v Evropské unii. Kdy s ním ale Brusel zahájí přístupová jednání, závisí na normalizaci jeho vztahů s Kosovem.

Tomislav Nikolić je šéfem národně konzervativní Srbské pokrokové strany. Je označován za nacionalistu, populistu a euroskeptika. Ve druhém kole prezidentských voleb letos v květnu překvapivě porazil tehdejšího proevropského prezidenta Borise Tadiče.

- - -

Zdroj: www.tyden.cz