Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 544 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Barikáda na mostě v Kosovské Mitrovici padla Tisk Email

Středa, 18. června 2014Podle zdrojů z Kosovské Mitrovice dnes v noci kolem 01,20 hod. začali albánské úřadu s pomocí těžké odklízecí techniky rozebírat barikádu na mostu oddělujícím severní (srbskou) část Kosovské Mitrovice od jižní - albánské. Barikáda byla fyzickou překážkou, stojící snahám albánských extremistů dobýt a vyplenit srbskou část města.

Podobná barikáda na stejném místě zachránila srbskou část města před pogromem zorganizovaným albánskými fašisty v březnu 2004.

Rozebrání barikády by znamenalo otevření dveří násilí proti zbylým Srbům na Kosovu a Metochii.

 To je pravděpodobně hlavní cíl nočních manévrů buldozerů a nakladačů na mostě.

Podle zpráv byl na tuto práci najat bratr Zvonka Veselinoviče se skupinou kriminálníků a najatými albánskými dělníky. Odvážejí písek, který ti samí lidé na toto místo navozili před třemi roky.

Na mostě zatím nevznikly žádné nepokoje, protože většina lidí v Mitrovici spí, a navíc prší. Od této chvíle nestojí nic v cestě zfanatizovanému davu Albánců a nesnášenlivým albánským extremistům, kteří nenávidí vše, co je srbské.

Albánská internetová média už přinášejí fotografie z rozebírání barikády na hlavním mostě přes řeku Ibar v Kosovské Mitrovici.

Dopisovatel Tanjugu hlásí z místa: Most rozebírají dva brgry a materiál odvážrejí velká nákladní auta se srbskými registračními značkami. V bezprostřední blízkosti jsou přítomni i příslušníci jednotek KFOR a policisté z Kosovské policejní služby.

Desítky lidí z okolních domů sledují rozebírání barikády, která tři roku symbolizovala odpor kosovských Srbů proti albánským úřadům. V bezprostřední blízkosti celou akci sledují i jednotku kosovsko-albánských Ochranných sborů (tj. ilegální kosovkso-albánské armády).

Barikáda na severní části hlavního mitrovického mostu přes řeku Ibra byla postavena v roce 2011, když Srbové ze severu Kosova stavbou barikád chtěli zabránit obsazení této části Kosova kosovsko-albánskými úřady, policisty, celníky a vojáky. Což se jim tehdy podařilo.

- - -

Poznámka redakce: Zvonko Veselinović - muž, kterého na podzim roku 2011 zatkla srbská policie pro organizování násilí proti jednotkám KFOR a úředníkům kosovkso-albánské celní zprávy, kteří se pokoušeli obsadit přechody na severu Kosovo - v Jarinje a dalších místech. Byl také obžalován z pašování zboží na území severní Kosovské Mitrovice a do srbských obcí na severu Kosova. Velitel KFOR generál Erhard Drews ho v témže roce označil za hlavního organizátora nepokojů v Jarinje a v Jagnjenici. Veselinović se sám dobrovolně vydal srbské policii bezprostředně poté, co jeho jméno uniklo z tajného jednání parlamentního výboru pro obranu, kde byl označen za hlavního organizátora odporu kosovských Srbů proti okupantům z KFOR a proti albánským úřadům na Kosovu. Podle některých zdrojů pašoval ropné produkty na území Kosova a Metochie a byl na výplatní listině kosovsko-albánské vlády. Jeho bratr Žarko v této činnosti po jeho zatčení prý pokračuje a nyní, jak vidět, organizuje i rozebírání barikády na mostu.

Zdroje: facebookreporter.org a www.b92.net  zpracoval vh