Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 489 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Nepokoje v Kosovské Mitrovici Tisk Email

Úterý, 24. června 2014Dva policisté a jeden novinář byli zraněni a jedno policejní auto poškozeno při nepokojích, které se odehrály 22.června v jižní (albánské - p.p.) části Kosovské Mirovice během protestu Albánců proti stavbě "Parku míru" na mostě přes Ibar.

Albánci napadli kamením příslušníky Kosovské policejní služby a příslušníky vojsk KFOR, kteří odpověděli slzným plynem a šokovými granáty.

Jak jsme informovali dříve (zde) před několika dny srbská firma v noci k nemalému překvapení a nelibosti místních Srbů odstranila barikádu, která na mostě oddělovala severní srbskou část města od jižní albánské. Barikáda byla jedinou fyzickou překážkou, která stála v cestě albánským útočníkům jak při pogromu v březnu 2004, tak i při dalších útocích zfanatizovaných albánských šovinistů, kteří chtějí násilím vyhnat zbytek srbské populace z okupované jižní srbské provincie Kosovo a Metochie.

Starosta severní (srbské - p.p.) části Kosovské Mitrovice Goran Rakić, který byl mezi shromážděnými Srby poblíž mostu přes Ibar řekl, že podporuje každý projev svobodné vůle občanů a dadal, že nechce věřit tomu, že za sloganem "buď mi nebo vy", pod kterým se uskutečňuje protest v jižní albánské části města, stojí něco, co nemá konotace s mírem.

Rakić hodnotil stavbu "Parku míru" jako krok k normalizaci situace v Kosovské Mitrovici a vyzval prištinské úřady, aby zmírnily rétoriku, která lidi dohnala až k současným demonstracím.

"Očekávám, že vybudujeme ještě větší a hezčí park, ve kterém si budou spolu hrát srbské i albánské děti," řekl Rakić a dodal, že mír musí být prioritou a že mezietnické srážky se už nesmějí odehrávat.

Starosta jižní albánské části Kosovské Mitrovice Agim Bahtari, že uvidí, co se bude dít nazítří.

- - -

Zdroj: radiokim.net

Překlad vd