Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 719 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Prezident Nikolić vypískán na Gazimestanu Tisk Email

1. července 2014U příležitosti 625. výročí kosovské bitvy se na bitevní pláni u pomníku na místě zvaném Gazimestan jako každý rok sešli Srbové z okupované provincie Kosovo a Metochie, ale i z dalších míst srbské diaspory a z centrálního Srbska, aby uctili památku hrdinných bojovníků proti tureckým agresorům. S projevem vystoupil i srbský prezident Tomislav Nikolić. Jeho projev byl však davem pískotem odmítnut a prezident si musel vyslechnout skandování velké skupiny mladých žen a mužů,


kteří měli na tričkách nápis "Miloš Obilić". Další skupinu skandujících na protest tvořili příznivci Srbské radikální strany, od které se Nikolič před lety odpojil a založil s několika přeběhlíky od radikálů Srbskou pokrokovou stranu. V sobotu 28. 6. si na Gazimestanu musel vyslechnout skandované volání: "Zradil si Kosovo!", "Spiknutí!" nebo "Tomo, ty Šiptare!".Další skupina - tentokrát Nikolićových příznivců volala "Ať žije Srbsko!", "Ať žije Tomislav Nikolić!"

Podle archymadrity Savy Janjiće nešel protest z řad kosovských Srbů, ale od "dezorientované mládeže", která je velmi nespokojená, ale která nepředstavuje srbský národ. Archymandrita vyčetl přítomným mladým Srbům, že nešli na dopolední liturgii do chrámu, ale místo toho skandovali na ulici u pomníku srbského hrdiny Miloše Obiliće, který padl hrdinnou smrtí v průběhu kosovské bitvy v roce 1389.

Nikolič v jednu chvíli projev přerušil asnažil se dav uklidnit. To se mu však nepovedlo a tak projev nedokončil a z tribuny odešel. Davu mladých lidí ještě vzkázal: "Odpouštím vám, protože nevíte, co činíte." Pak nastoupil do automobilu a se svým doprovodem odjel do centrálního Srbska. Reportér zpravodajského portálu Vesti se pokusil interviewovat pět mladých účastníků protestu a od všech dostal více méně stejné odpovědi. Shodně Nikolićovi vyčítali, že "zradil Kosovo" a že tady měli možnost "mu to říct".

Na srbském internetu převládá názor, který vyjádřil glosař Vladimír Stefanović následujícími větami:

"Srbové opět ukázali, jak mají lidé klást odpor zločinnému systému. Včera během oslav největšího srbského svátku 625. výročí bitvy na Kosově poli vypískali svého prezidenta Tomislava Nikoliće, neboť spolupracuje se Západem a zradil Kosovo. Prezident chtěl přednést proslov u památníku, kde proběhla slavná bitva. Shromáždění lidé mu to však neumožnili, vypískali ho a skandovali: "Zrádče!", "Zradil jsi Kosovo!", "Vojislav Šešelj", "Gavrilo Princip", nebo "Chceme Rusko, nechceme EU!". Dokonce po něm házeli papíry a směrem k němu hodili i jednu petardu. Prezident Nikolić tak byl přinucen odejít."

Video z akce je zde.

- - - 

Zpracováno podle zdrojů:

vesti-online , vesti-online  a vesti-online

vd