Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1011 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Makedonie: střety etnických Albánců s policií Tisk Email

Neděle, 6. července 2014Stovky etnických Albánců se střetly s makedonskou policií. Házením kamenů protestovaly proti pátečnímu rozhodnutí soudu . policie použila vodní dělo a slzný plyn, aby davu zabránila zaútočit na budovu soudu.

Policie oznámila, že asi 2000 lidí se sešlo v makedonské hlavním městě Skopje na protest proti doživotním trestům uloženým tento týden šestici etnických albánských muslimů obviněných z vraždy pěti křesťanských rybářů.

Prý jde o údajné spiknutí s cílem destabilizovat zemi. Šest odsouzených mužů popírá obvinění a jejich právníci prohlašují, že proti nim neexistují žádné závažné důkazy.

O velikonočních svátcích v roce 2012 byli na břehu jezera nedaleko Skopje postříleni rybáři. Stalo se to v atmosféře doutnajícího napětí mezi makedonskými pravoslavnými křesťany, tvořícími většinové obyvatelstvo země a menšinou muslimských Albánců.

(O vraždě jsme informovali zde a zde a zde a zde a ještě zde)

Policie uvedla, že 20 policistů a několik demonstrantů bylo zraněno při střetech, které následovaly po páteční modlitbě v mešitě.

Policejní mluvčí Ivo Kotevski řekl, šest lidí bylo zatčeno pro podezření z účasti na střetech.

- - -

Zdroj: facebookreporter.org

překlad vd