Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1771 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovo není bezpečné ani pro Albánce - novináři Duriqimu "uložili" trest smrti stětím ... Tisk Email

9. 9. 2014 / Miodrag Novakovič"Reportéři bez hranic" zdůrazňují, že Kosovo je zařazeno na osmdesáté místo na světě co se týče svobody sdělovacích prostředků ... Z toho všeho je také zřejmé, že hlava mladého novináře Vizara Duriqiho (čtěte Vizara Duričiho), a její postavení mezi jeho rameny je velmi nejistá - protože jeho bezpečnost je v rukou včerejších albánských teroristů z řad zločinecké UÇK.

Ve svém článku o případu novináře Vizara Duriqiho ze samozvané republiky "Kosovo" píše ruská agentura ITAR-TASS. Tento novinář nedávno napsal článek o extremistických islamistických skupinách z Kosova a způsobu jejich "dobrovolného rekrutování" bojovníků do Sýrie a Iráku.

Novinář Diriqi po napsání tohoto článku dostal vyhrůžku od islámského společenství, jmenovitě od Islámského mládažnického fóra, která je financováno (a indoktrinováno) především extremistickými státy, jak jsou Spojené arabské emiráty, Saudská Arábie, Kuvajt ... a samozřejmě také z tureckých fondací. Z těch je na Kosovu a Metochi jistě nejaktivnější turecká (para)vládní agentura TIKA. Tika na Kosovu pracuje aktivně pro posílení Islámu stavbou nových a opravou starých mešit.

TIKA je známá v Srbsku svou asociací s Fondem Dragice Nikoličové a financováním "jejích" projektů, které jsou omezeny na regiony Srbska, kde žijí muslimové. Srbská veřejnost nedávno upřela pozornost na skandální činnost Tiky, která během dvou dnů zorganizovala přeměnu příjmení srbských muslimů z oblasti Rašky na příjmení turecká.

Ale zpět k případu Duriqi. Tento novinář se obrátil pro pomoc v nebezpečí přímo na organizaci "Novináři bez hranic" a jejího generálního ředitele Christophera Deliorea. Na svých webových stránkách tato organizace přetiskla výhružnou zprávu zaslanou Duriqimu a poslala žádost kosovsko-albánským úřadům, aby ochránily tohoto novináře - provedly vyšetřování, zatkly pachatele výhrůžek a zajistily plnou policejní ochranu Duriqiho.

Deloire napsal v žádosti následující slova:

"Vláda mu musí poskytnout policejní ochranu a při této příležitosti jsme poslali dopis i ministru vnitra Bajramu Raxhepimu. Musíte zahájit vyšetřování vedoucí k pachateli tohoto trestného činu a soud jej musí důrazně odsoudit."

Duriçi podráždil radikální muslimskou komunitu na Kosovu svým nedávným článkem, ve kterém popisuje případ mladého muslima (kosovského Albánce), kterému byl podle Duriqiho "vyprán mozek" a byl přemluven, aby odešel dělat džihád (svatou válku) do Sýrie. Ve svých článcích také psal o konkrétních teroristických záměrech muslimských extremistů.

O tom, že tato jeho tvrzení byla podložena, svědčí i v nedávné době provedené masové zatýkání po celém Kosovu, samozřejmě na příkaz pánů z Bruselu a Washingtonu, kteří měli obavy o svou bezpečnost.

Duriçimu onen "veřejný rozsudek" zaslalo 15. srpna 2014 v muslimských kruzích vlivné "Islámské mládežnické fórum" v závazné formě platné pro všechny "pravověrné" muslimy.

Po této fatwě (islámském rozsudku) obdržel Duriqi řadu vyhrůžek smrtí, a to především prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Tyto vyhrůžky popsal následujícími slovy: "Prohlášení Islámského mládežnického fóra je vlastně trestem smrti. Hrozí mi stětí hlavy. Doufám, že policie bude reagovat rychle. V této chvíli se vůbec necítím bezpečně."

Reportéři bez hranic zdůrazňují, že Kosovo je zařazeno na 80. místo na světě ve svobodě sdělovacích prostředků ...

Z toho všeho je zřejmé, že hlava mladého novináře Vizara Duruqi alespoň v tuto chvíli sedí mezi jeho rameny velmi nejistě. Jeho bezpečnost je totiž v rukou bývalých kosovsko-albánských teroristů z řad zločinecké UÇK.

Kdybych byl na jeho místě, dával bych si větší pozor na své "ochránce", jejichž přímými nadřízenými jsou váleční zločinci Thaçi a Hardinaj, kteří se "o něco dříve" hrdě fotografovali se sťatými hlavami Srbů, než na "maskované šiřitele hrozeb" ze sociálních sítí ...

Každopádně moji kolegové z redakce FBR (Facebook Reportéra) i já se tímto připojujeme k oprávněným požadavkům profesionálních novinářských organizací na ochranu života a práva na nerušený výkon novinářské práce našeho mladého kolegy z okupovaných jihosrbských provincií Kosovo a Metochie.