Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 803 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozhovor Haló novin s Jaroslavem Foldynou, ústeckým krajským zastupitelem (ČSSD) Email

Veřejnosti jste znám jako zásadový odpůrce odtržení Kosova od Srbska a kritik kosovské UCK. Změnilo se něco na vašem názoru?

Na svém názoru nemám co měnit. Odtržení Kosova od Srbska je v rozporu s mezinárodním právem, o čemž není pochyb. Na UCK, která byla ještě v roce 1998 na seznamu teroristických organizací, z něhož ji jejich nynější ochránci z USA nechali vyškrtnout, není možné měnit názor. UCK je zločinecká organizace financovaná narkomafií, podílela se na mučení a vraždění, nestala se organizací armády spásy.

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu začíná posuzovat, zdali samostatný kosovský stát vznikl v souladu s mezinárodním právem. Jak toto posuzování dopadne, co myslíte?

Obávám se, že v případě soudního dvora v Haagu nejde o nezávislý a objektivní orgán. Byl bych překvapen, kdybych se mýlil. Poslední informace BBC, která informovala o ničení důkazů proti UCK, mi dávají za pravdu.

Jak si vysvětlujete, že česká vláda, nyní v demisi, která se ráda honosila lidskými právy, uznala nový kosovský stát vedený lidmi spojenými s prokazatelnými zločiny?

Česká vláda uznáním Kosova poplivala masarykovské ideály a prokázala, že je spíše vazalskou vládou. Závidím Slovákům, že se za svoji vládu nemusejí stydět.

Jaké vysvětlení máte pro postoj Karla Schwarzenberga v této věci, ministra zahraničí nominovaného zelenými, kteří tvrdí, že lidská práva v jejich volebním programu zaujímají významné místo?

Bursík a jeho vedení Strany zelených jsou evropskou anomálií zelených. V Evropě jsou zelení proti vojenským základnám, Bursíkovi zelení podporují americkou základnu u nás, v Evropě jsou zelení pro ekologickou dopravu, u nás Bursíkovi zelení blokují dálnice, jsou proti vodní dopravě. No a konečně od pana Schwarzenberga nikdo neočekával, že by se bral za mezinárodní právo v otázce Srbska a lidská práva - je to asi stejné, jako kdybych dnes věřil, že láska a pravda vítězí nad lží a nenávistí.

Jaká je současná situace Srbů na území Kosova? Jste v kontaktu s tamními Srby?

V dnešním Kosovu jsou pošlapána práva všech Nealbánců. Situace srbského obyvatelstva v Kosovu je mnohde velmi kritická. Například vesnice obývané Srby - Osojane, Šainovice, Tučepo i Koš - jsou déle než tři týdny bez elektrické energie. V Orahovci, kde žije posledních tři sta Srbů, na ne více než tři sta metrech čtverečních, je často vypínána také dodávka vody. Děti Srbů jsou napadány albánskými výrostky. Kosovská policie útočníky raději nechytne. Víte, osobně jsem se setkal v Orahovci ve Veliké Hoči se Srby a nejsmutnější je pohled do očí jejich dětí. Když se vás děti ptají na věci, na které se naše děti nikdy ptát nemusejí a nebudou. Například, jaké jsou obchody u vás ve městě? Uprostřed Evropy žijí dnes srbští obyvatelé ve své uloupené zemi jako v terezínském ghettu. Položme si otázku, proč se taková humanitární organizace, jako je Člověk v tísni, neangažuje v otázce lidských práv a pomoci Srbům v Kosovu?

Chtěl bych poprosit vaše čtenáře, aby se podívali na webové stránky www.kosovoonline.cz, kde najdou informace občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, které jsem spolu s přáteli založil. Naším cílem je upozorňovat na porušování lidských práv Srbů v Kosovu a pomoc lidem. Adopce rodin, podpora dětí, které opravdu pomoc potřebují.

V březnu jste byl hlavním řečníkem na pietní vzpomínce konané před srbskou ambasádou v Praze v den desátého výročí zahájení bombardování Jugoslávie. Mluvil jste velmi rozhodně. Jak se na vaše nekompromisní postoje dívají vaši kolegové v ČSSD a kolegové v zastupitelstvu?

Našel jsem u řady členů ČSSD velkou podporu, nemám se svými postoji v sociální demokracii žádné problémy, i když s nimi někteří lidé úplně nesouhlasí. Hosta sjezdu ČSSD, generála Clarka, jsem v médiích odkázal do věznice, neboť jsem přesvědčen, že tam za podíl na zabíjení civilistů při bombardování Jugoslávie, jemuž velel, patří.