Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 881 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Chudoba a půjčky na vysoké úroky jsou důvodem masového vystěhovalectví. Tisk Email

Pátek, 13. února 2015Politický analytik Fatmir Sheholi tvrdí, že za masovým vystěhovalectvím Albánců z Kosova je důsledkem vysoké nezaměstnanosti, nízkých platů a veliké zadluženosti obyvatel Kosova

Podle jeho názoru, masové vystěhovalectví Albánců je důsledkem nesplněných očekávání obyvatel Kosova panující více než 15 let po válce.

Sheholi dodal, že po posledních volbách do kosovského parlamentu očekávali lidé změnu, ke které nedošlo a následná politická krize způsobili odchod obyvatelstva.

„Lidé na Kosovu očekávali nějakou politickou změnu. Ve chvíli kdy viděli, že politiku bývalé vlády provádí i nynější vláda, se rozhodli pro takový masový odchod,“ - řekl Sheholi.

Sheholi zdůraznil zejména špatnou ekonomickou situaci na Kosovu a upozornil, že chudoba je hlavní příčinou masové migrace.

"Platíme za potraviny jako bychom žili v zemích Beneluxu, také platy nejsou na té úrovni. 75 procent občanů Kosova má úvěr s nadměrnou úrokovou sazbou," řekl Sheholi.

Dodal, že „jedině kosovské instituce mohou řešit naše problémy a největší úlohu by v tom měl mít předseda kosovské vlády, který spolu s celou vládou může zabránit migraci zaměstnáním lidí a nikoliv jen usneseními a použitím síly“.

Zdroj: Radio KiM