Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 578 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Opět okradena domácnost navrátilce Vidiće v Klinovci Tisk Email

Neděle, 29. března 2015Navrátilec Miloslav Vinić říká, že neznámí zloději mu minulou noc ukradli jeho včelstva v metochijské obci Klinovac u Kliny.

„ V noci se stalo naše hospodářství opět terčem neznámých zlodějů. Tentokrát vzali tři úly se včelami. V posledních třech letech po našem návratu dosud stále neznámí zloději ukradli z ohrady tucet ovcí, berana, krůty a slepice. Dříve nám ukradli i několik sklenic medu,“ řekl agentuře Beta nevrátilec Vinić.

Sdělil, že ráno zavolal policii a ta zahájila vyšetřování.


„Není mi jasné, proč se mě při psaní protokolu stále opakovaně ptali, jak jsem vysoký a kolik vážím. Musel jsem jim říct, že to všechno už mají zapsané, když se mnou sepisovali protokol po předchozí krádeži v mém hospodářství,“ řekl Vinić.

Vinić ve vsi navrátilců Klinavac žije s manželkou Draganou a pětiletou dcerkou Ivanou, která je jediným dítětem v této metochijské vesnici:

„Nevím, co mám dělat. Moje hospodářství je stále napadáno lupiči. Kradou, co vypěstujeme a z čeho moje rodina žije. Lupiči to odnesou a nikdo nám nepomůže. Nepomůže ani prištinská ani bělehradská vláda,“ říká Vinić.

Vinić říká, že dřív podporovali bratrstvo monastýru Visoki Dečani. Ve vesnici Klinavac žilo před válkou 200 Srbů. Po válce kosovsko-albánská vláda a donátorské organizace postavili 33 nových typizovaných domků pro srbské navrátilce (původní velká stavení jim Albánci v roce 1999 zapálili a zničili – pozn. překladatele). V roce 2006 se do vesnice vrátilo 15 srbských rodin s okolo 35 členy. Nyní žije v Klinavci jen 15 starých srbských navrátilců, jeho rodina je mezi nimi nejmladší.

Podle jeho vyprávění neznámí pachatelé v předešlých letech po návratu Srbů do vesnice podpálili dva nové navrátilecké domy a ze všech ostatních, ve kterých nebyli navrátilci, ukradli všechno, co bylo uvnitř, nábytkem počínaje, přes okna a dveře a co neukradli, to zdemolovali.

- - -

Překlad vd.

Zdroj.