Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 851 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ministr Bogdanović: Respektovat dohodu v Brđanech Email

29.04.2009

 

BĚLEHRAD – Ministr pro Kosovo a Metochii ve Vládě Republiky Srbsko Goran Bogranović řekl dnes, že se problém čtvrti Brđani, v severní Kosovské Mitrovici musí vyřešit klidnou cestou, ale že rekonstrukce albánských domu nemůže začít bez souhlasu srbské společnosti.

Ministr Bogdanović ve vyjádření pro agenturu Beta připomenul, že ve čtvrti Brđani, ve které KFOR i dnes vypálil šok bomby a slzný plyn na Srby, kteří protestují, ještě v roce 2000 bylo dosaženo dohody, podle které se rekonstrukce domů v místě „žluté linie“ rozdělení nemůže uskutečnit bez souhlasu srbské a  albánské společnosti.

Ministr poukázal, že tuto dohodu prosadili Albánci aby zastavili návrat Srbů do jižní části Kosovské Mitrovice.

„Teď Albánci tuto dohodu porušili a teď jsme v situaci, že už máme zraněné. My jsme udělali všechno abychom amortizovali události a aby se lokální Srbové setkali s představiteli KFORu a EULEXu“ uvedl ministr.

Podle jeho slov, Srbům včera bylo slíbeno, že se nejdříve stáhne část vojáků KFOR a že se nebude stavět v rámci žluté linie rozdělení.

„Stavět se může mimo této linie a proti tomu Srbové neprotestují. Očekávám, že se dosáhne domluvy“ , řekl ministr Bogdanović. 

Ze srbského jazyka přeložil a zpracoval Zoran Lešević