Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 921 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
´Hrdina´ kumanovské bitky pohřben Tisk Email

Pondělí, 25. května 2015V Dečanech na okupovaném Kosovu byl včera uspořádán vzpomínkový akt u příležitosti smrti Bega Rizaje, jednoho z kosovsko-albánských účastníků ozbrojeného střetu v makedonském Kumanovu.

Vzpomínky na velitele tzv. zvláštní jednotky 'Černí orlové' se účastnilo asi tisíc kosovských Albánců. Rizaje 'doprovázeli' muži v uniformách bývalé, dnes okupačními úřady zakázané teroristické organizace, Kosovské osvobozenecké armády - UÇK.

Na facebookové stránce obce Dečani se objevily snímky ze vzpomínkové slavnosti a text, ve kterém se uvádí, že Rizaj zvaný Begu byl „hrdinou kumanovské bitvy“.

Uvádí se tam také, že Rizaj byl jedním z nejvýznamnějších velitelů Kosovské osvobozenecké armády v letech 1998-9 v operativní zóně Dukadžin, dále osvobozenecké armády Preševa, Medvedže a Bujanovce – což je teroristická skupina, pokoušející se odtrhnout od Srbska další jižní část osídlenou albánskou menšinou a dále Osvobozenecké armády Makedonie, tedy další albánské teroristické organizace, která se už jednou v roce 2001 pokusila o ozbrojený nájezd do Makedonie.


          

Ani letošní vpád do Makedonie albánským teroristům nevyšel. Makedonské policejní jednotce se podařilo v boji část skupiny zajmout a část zlikvidovat. Jedním ze zabitých byl i terorista Beg Rizaj – Begu. Jeho slavnostní pohřeb se odehraje dnes v areálu 'Památníku mučedníků' v Dečani – Gllogjan.

Pozůstalí po zabitých kosovských Albáncích v Makedonii požádali zvláštního státního zástupce Aliho Rexhi (Redži), aby byla zopakována obdukce těl Albánců, zabitých při boji 9. a 10. května v Kumanovu, protože pozůstalí prý nevěří makedonským úřadům. Rexhi to řekl v rozhovoru pro kosovskou veřejnoprávní televizi. Dále prohlásil, že podobné události, jaká se stala v Kumanovu v Makedonii, se mohou očekávat i na Kosovu. Právě je vyšetřován složitý případ, řekl prokurátor, ve kterém figurují osoby, mající zároveň i vazby na aktéry kumanovského střetu.

 

Zdroj: radiokim.net a telegrafi.com

Podle zdrojů zpracoval vd